Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Tieslietas

Tieslietu ministrs ar Augstākās tiesas priekšsēdētāju un ģenerālprokuroru pārrunā Tiesnešu ētikas komisijas izveidi un grozījumus Kriminālprocesa likumā

Publicēts 2008-01-03 23:01:12

Samazināt palielināt tekstu

Šodien, 3. janvārī, tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš tikās ar Augstākās tiesas (AT) priekšsēdētāju Andri Guļānu un ģenerālprokuroru Jāni Maizīti, lai apmainītos viedokļiem par aktualitātēm tieslietu jomā saistībā ar 4. janvārī paredzēto tieslietu ministra tikšanos ar valdības vadītāju Ivaru Godmani.

Diskutējot par grozījumiem Kriminālprocesa likumā, G. Bērziņš aizstāvēja savu iepriekš pausto viedokli, ka lēmums par atbrīvošanu no kriminālatbildības vai soda samazināšanu lietā iesaistītajām personām apmaiņā pret nozīmīgu informāciju jāpieņem nevis ģenerālprokuroram, bet tiesai, jo šāds regulējums būtu atbilstošāks tiesiskas valsts principiem. Lai arī AT priekšsēdētājs un ģenerālprokurors norādīja, ka vairāk sliecas atbalstīt regulējumu, kurā šo lēmumu pieņemtu ģenerālprokurors, ne A. Guļāns, ne J. Maizītis kategoriski nenoliedza variantu, kurā lēmumu par atbrīvošanu no kriminālatbildības pieņemtu tiesa. Tieslietu ministrs, AT priekšsēdētājs un ģenerālprokurors bija vienisprātis, ka grozījumi Kriminālprocesa likumā ir aktuāli un nepieciešami un ka tiks turpināts darbs, lai tie tiktu pieņemti.

Pārrunājot Tiesnešu ētikas komisijas izveidi, A. Guļāns norādīja, ka pagaidām nav skaidrs, kā Tiesnešu ētikas komisija uzsāks darbu, kā tiks ievēlēts priekšsēdētājs, kas varēs sasaukt sēdi un kas izstrādās komisijas reglamentu. G. Bērziņš ar AT priekšsēdētāju vienojās, ka par šiem jautājumiem A. Guļāns iesniegs priekšlikumus ministram līdz 7. janvārim.

Paredzēts, ka Tiesnešu ētikas komisijas normatīvais regulējums tiks iekļauts likumā "Par tiesu varu", par pamatu ņemot Tiesu iekārtas likumprojektā noteikto. Tieslietu ministrs izteica gatavību iesniegt attiecīgus priekšlikumus grozījumiem likumā "Par tiesu varu" Saeimas Juridiskajā komisijā līdz 10. janvārim.

www.tm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.





Atslēgvārdi: Gaidis Bērziņš;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv