Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Sabiedrība un ģimene

Tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš: Filmu "Padomju stāsts" jārāda skolās

Publicēts 2008-05-08 18:34:07

Samazināt palielināt tekstu

Tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš aicinās Izglītības un zinātnes ministriju, lai tiktu nodrošināts, ka filma "Padomju stāsts" tiek rādīta visās Latvijas skolās.

"Šādām filmām ir jābūt vairāk. Uzskatu, ka "Padomju stāsts" ir tiešām spilgts piemērs tam, kā sabiedrībai parādīt vēsturiskus faktus. Filma ļoti skaidri un precīzi pierāda to, ka Vācijas nacistiskā diktatūra un Padomju Savienības komunistiskais režīms pēc būtības bija ne tikai viens un tas pats, bet pat sadarbojās, okupējot citas valstis. Ja to nezina atsevišķās Eiropas valstīs, tad to varbūt vēl varētu saprast. Taču nav piedodami, ka daļai Latvijas skolu absolventu ir ļoti virspusējs priekšstats par norisēm Eiropā pagājušā gadsimta trīsdesmitajos un četrdesmitajos gados. Tāpēc, manuprāt, filmu obligāti ir jāredz mūsu jaunajai paaudzei - skolniekiem, kuri ne vienmēr gūst patiesu priekšstatu, tikai izlasot skolu programmā iekļautos vēstures faktus. Tāpēc aicinu par izglītību atbildīgās institūcijas, sekmēt, ka "Padomju stāstu" var demonstrēt visās Latvijas skolās. Turklāt šo filmu vajadzētu noskatīties arī visām valsts augstākajām amatpersonām," saka G.Bērziņš, vienlaikus rosinot arī finansējuma piešķiršanu citu filmu sagatavošanai par Latvijas vēsturi.

G.Bērziņš arī uzsvēra, ka filmā redzētais vēlreiz apliecināja, ka nav atšķirība starp nacistisko režīma un totalitārā komunisma režīma pastrādātajiem noziegumiem. "Tas ir vēl vien arguments par labu tam, ka mums ir jāturpina par savu vēsturi stāstīt citām Eiropas valstīm, lai, rezultātā, panāktu totalitārā komunisma pastrādāto noziegumu fakta juridisku atzīšanu un nosodīšanu," saka tieslietu ministrs.

www.tm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Gaidis Bērziņš; Padomju stāsts;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv