Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts aizsardzība un bruņotie spēki

Tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš gandarīts par finansējuma piešķiršanu nacionālajiem karavīriem

Publicēts 2008-03-03 17:51:05

Samazināt palielināt tekstu

"Esmu gandarīts, ka valdība šodien bez lielām debatēm un iebildumiem pieņēma lēmumu par finansiālu atbalstu Mores kauju piemiņas parka labiekārtošanai, kā arī vairākām karavīrus apvienojošām organizācijām, to skaitā Latvijas Nacionālo partizānu apvienībai un Latvijas Nacionālo karavīru biedrībai," šodien pēc Ministru kabineta sēdes uzsvēra tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš.

G. Bērziņš uzskata, ka ikviena svēts pienākums ir sniegt palīdzību un atbalstu tiem, kas ir cīnījušies par Latvijas neatkarību, kā arī iemūžināt cīņās kritušo piemiņu. It īpaši tas ir būtiski šobrīd, kad daudzus no pagātnes traģiskajiem notikumiem cenšas nodot aizmirstībai.

"Tautai, kas nezina savu pagātni, nevar būt arī nākotnes. Lai arī lielākā daļa latviešu karavīru 2. Pasaules karā cīnījās citu zemju karavīru formās, tomēr viņus vienoja viens mērķis – Latvijas brīvība un neatkarība. Tādēļ man ir skumji, ka mūsdienās, nereti, šie cilvēki tiek pielīdzināti noziedzniekiem," saka tieslietu ministrs.

Kā jau ziņots, šodien Ministru kabinets pieņēma lēmumu par Ls 75 860 piešķiršanu Latvijas Nacionālo partizānu apvienībai, Latvijas Nacionālo karavīru biedrībai, Latvijas Rezerves virsnieku asociācijai un Latviešu virsnieku apvienībai, kā arī Ls 3700 piešķiršanu Mores kauju piemiņas parka labiekārtošanai, kas izveidots vietā, kur 2.Pasaules kara laikā 1944. gadā no 26. septembra līdz 6. oktobrim notika sīvas cīņas starp latviešu leģionāriem un padomju armijas karavīriem.

www.tm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Gaidis Bērziņš;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv