Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Tieslietas

Tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš neatkāpsies no prasības par latviešu valodas pozīciju nostiprināšanu

Publicēts 2008-05-07 19:39:27

Samazināt palielināt tekstu

"Neraugoties uz Latvijas Darba devēju konfederācijas un atsevišķu valsts institūciju iebildumiem pret profesiju skaita palielināšanu, kurās strādājošajiem ir jāzina latviešu valoda, mana nostāja paliks nelokāma – Tieslietu ministrijas izvirzītās prasības par latviešu valodas lietošanu nedrīkst samazināt. Tāpēc Tieslietu ministrija virzīs grozījumus Ministru kabineta "Noteikumos par profesionālo un amata pienākumu veikšanai nepieciešamo valsts valodas zināšanu apjomu un valodas prasmes pārbaudes kārtību" apstiprināšanai vadībā. Pretējā gadījumā mēs nonāksim pie absurdas situācijas, ka tuvāko gadu laikā nevis uzlabosies situācijas ar latviešu valodas lietošanu publiskajā sfērā, bet tieši pretēji – pasliktināsies," paziņoja tieslietu ministrs, apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Valdes priekšsēdētāja vietnieks Gaidis Bērziņš.

Vienlaikus G.Bērziņš pauda neizpratni par to, ka Latvijas Darba devēju konfederācijas pusē nostājusies arī Ārlietu ministrija, kura iebildusi pret grozījumu Ministru kabineta "Noteikumos par profesionālo un amata pienākumu veikšanai nepieciešamo valsts valodas zināšanu apjomu un valodas prasmes pārbaudes kārtību" pieņemšanu. "Man tas bija patiess pārsteigums, ka ministrija, kura aizstāv Latvijas valsts intereses – arī valsts valodas lietošanu – pasaulē, tajā pašā laikā nostājas pret latviešu valodas lietošanu," sarūgtināts saka ministrs. "It īpaši pārsteidzoši tas ir arī tāpēc, ka latviešu valoda oficiāli ir atzīta par vienu no Eiropas Savienības institūciju darba valodām. Tādēļ Ārlietu ministrijai vajadzētu parādīt nacionālāku stāju un vairāk aizstāvēt Latvijas intereses."

Kā jau tika ziņots, Tieslietu ministrija izstrādāja un Valsts sekretāru sanāksme izsludināja projektu grozījumiem Noteikumos par profesionālo un amata pienākumu veikšanai nepieciešamo valsts valodas zināšanu apjomu un valodas prasmes pārbaudes kārtību, kas papildinās to profesiju sarakstu, kurās strādājošajiem ir jāzina latviešu valoda.

www.tm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Gaidis Bērziņš; Latvijas Darba devēju konfederācija;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv