Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pasākumi, notikumi, semināri, konferences, tikšanās

Tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš pieņem zvērināta tiesu izpildītāja palīga solījumu

Publicēts 2008-05-28 18:40:06

Samazināt palielināt tekstu

Tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš šodien, 28.maijā pieņēma zvērināta tiesu izpildītāja palīdzes Zanes Boitmanes solījumu.

Dodot solījumu, Z.Boitmane solīja būt uzticīga Latvijas valstij, godprātīgi un pēc labākās apziņas un pārliecības pildīt valsts likumus, izturēties ar cieņu pret tiesām un valsts varu. Zvērināta tiesu izpildītāja palīdze solīja godīgi pildīt viņai uzticētos pienākumus, sargāt personu tiesiskās intereses, uzticētās lietas un vērtības, un neizpaust amata noslēpumus, apzinoties, ka par savu darbību jāatbild likuma priekšā.

Apsveicot Z.Boitmani, ministrs aicināja apzināties sava amata nozīmību un atbildību, tajā skaitā, skrupulozu tiesību normu ievērošanu un saistības pret valsti un sabiedrību. Vienlaikus G.Bērziņš novēlēja neapstāties pie sasniegtā, turpināt mācības, paaugstināt kvalifikāciju un ar laiku kļūt par pilntiesīgu tiesu izpildītāju.

Tiesu izpildītāju likums nosaka, ka zvērinātam tiesu izpildītājam var būt viens palīgs. Tiesu izpildītāja palīgu amatā apstiprina tieslietu ministrs (pamatojoties uz zvērināta tiesu izpildītāja priekšlikumu un Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes pozitīvu atsauksmi). Ar šo brīdi tiesu izpildītāja palīgs var pildīt savus pienākumus, kuri ar likumu ir ierobežoti apjomā. Pēc eksāmena nokārtošanas un solījuma došanas tieslietu ministram, likumā noteiktās palīga tiesības un pienākumi paplašinās.

Par zvērināta tiesu izpildītāja palīgu var būt persona, kas ir Latvijas Republikas pilsonis, sasniegusi divdesmit viena gada vecumu, prot valsts valodu augstākajā līmenī un sekmīgi apgūst tiesību zinātnes valsts akreditētā programmā augstskolā.

www.tm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.





Atslēgvārdi: Gaidis Bērziņš;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv