Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Tieslietas

Tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš uzdod Valsts valodas centram nekavējoties izstrādāt darbības stratēģiju

Publicēts 2008-03-05 17:35:19

Samazināt palielināt tekstu

Ne vēlāk kā līdz aprīlim ir jāizstrādā Valsts valodas centra (turpmāk - VVC) darbības stratēģija. Šādu nepārprotamu uzdevumu no tieslietu ministra Gaida Bērziņa šodien saņēma VVC vadība. Dokumentā jāfiksē aktivitātes, kādas veicamas īstermiņā un ilgtermiņā, lai nodrošinātu valsts politiku valsts valodas jomā un Valsts valodas likuma normu ievērošanu.

G. Bērziņš bija uzaicinājis VVC direktoru Agri Timušku uz sarunu, lai pārrunātu pašreizējo situāciju Valsts valodas likuma uzraudzībā un turpmāk veicamos darbus. Tikšanās laikā tieslietu ministrs uzsvēra, ka daudzi no ļoti būtiskiem jautājumiem, kas saistīti ar valsts valodas lietošanu un uzraudzību, ir jārisina bez kavēšanās. Pierādījums tam ir ministra saņemtās sūdzības par Valsts valodas likuma normu pārkāpumiem.

"Kā tieslietu ministrs un apvienības TB/LNNK valdes priekšsēdētāja vietnieks es uzskatu, ka turpmāka kavēšanās ar VVC darbības stratēģijas izstrādi nav pieļaujama. Mums ir skaidri jāzina, kurp mēs virzīsimies un kādi resursi tam ir nepieciešami," paziņoja G. Bērziņš. "Pēdējo divu gadu laikā man ir izdevies panākt, ka budžeta finansējums valsts valodas funkciju atjaunošanai un nostiprināšanai ir gandrīz trīskāršots. Ir arī palielinājies valodas inspektoru skaits. Tajā pašā laikā es skaidri apzinos, ka 17 inspektori fiziski nespēj izpildīt visus pienākumus, kurus Valsts valodas centram uzliek likums. Tāpēc esmu uzdevis speciālistiem stratēģijā ietvert arī informāciju par resursiem, kas nepieciešami efektīvam darbam. Un tas nenozīmē tikai papildu finansējumu, bet arī pašlaik pieejamo līdzekļu efektīvu un racionāla izmantošanu."

www.tm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Gaidis Bērziņš; Valsts valodas centrs;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv