Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Reliģija

Tihvinas klosteris pateicas Latvijai par ieguldījumu Tihvinas Dievmātes ikonas atgriešanā

Publicēts 2007-03-15 14:50:23

Samazināt palielināt tekstu

"Tihvinas klosteris ir pateicīgs Latvijai par palīdzību un līdzdalību tā svētuma - Tihvinas Dievmātes ikonas - atgriešanā", 13. martā, tiekoties ar Latvijas ģenerālkonsuli Sanktpēterburgā Ivetu Sers, uzsvēra Tihvinas klostera pārstāvis mūks Benedikts. Klostera pārstāvis pateicībā par Latvijas ieguldījumu ģenerālkonsulei uzdāvināja Kazaņas Dievmātes ikonas kopiju.

13. martā Latvijas ģenerālkonsule organizēja kārtējo biznesa kluba dalībnieku tikšanos, ko apmeklēja arī Tihvinas klostera pārstāvis mūks Benedikts. Tikšanās laikā biznesa kluba dalībnieki tika iepazīstināti ar ģenerālkonsulāta plānotajām aktualitātēm, kā arī izmaiņām Latvijas vīzas saņemšanas kārtībā un Krievijas imigrācijas likumdošanā.

Tihvinas Dievmātes ikonai pasaulē atzīta ļoti augsta vēsturiskā un mākslinieciskā vērtība. Tiek uzskatīts, ka tā ir viena no ikonām, kuru zīmējis pats apustulis un evaņģēlists Lūka no Dievmātes vaiga. Ikona gleznota 1. gadsimtā. Tā ir pasaules kultūras vērtība un liels svētums visiem ticīgajiem.

Latvija ir daļa no ikonas dzīvesstāsta. Zīmīgi, ka ikonas atgriešanos dzimtenē ir sekmējuši arī Latvijas uzņēmēji - SIA ORIONS direktors Kārlis Zariņš, uzņēmējs Vasilijs Meļņiks, kā arī a/s Parekss banka īpašnieki Valērijs Kargins un Viktors Krasovickis, kuri ieguldījuši daudz pūļu un līdzekļu gan ikonas atrašanās vietas noskaidrošanā (ASV), gan dialoga veicināšanā par tās atgriešanas iespējām.

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Tihvinas klosteris;
Copyright © 2007-2021 PRCentrs.Lv