Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Tieslietas

Tiks pasludināts spriedums lietā par uzņēmēja celto prasību pret Dzelzavas ielas iedzīvotājām par zaudējumu piedziņu

Publicēts 2007-02-19 16:00:32

Samazināt palielināt tekstu

Rīgā, 2007.gada 19.februārī

Rīt Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā, Abrenes ielā 3, 29.zālē, plkst 9.45, tiks pasludināts spriedums lietā par SIA "Dzelzavas centrs" celto prasību pret Dzelzavas ielas iedzīvotājām Sandru Pumpuri un Jeļenu Poikāni par zaudējumu atlīdzināšanu 30`000 latu apmērā saistībā ar Sandras Pumpures un Jeļenas Poikānes vēršanos Administratīvajā rajona tiesā ar pieteikumu par Rīgas pilsētas būvvaldes būvatļaujas atcelšanu.

SIA "Dzelzavas centrs" lūdza ierosināt civillietu, lai no Sandaras Pumpures un Jeļenas Poikānes piedzītu zaudējumus, kas uzņēmējam radušies saistībā ar apturēto būvniecību. Minētās iedzīvotājas, pārstāvot Dzelzavas ielas iedzīvotāju intereses, pārsūdzēja Rīgas pilsētas būvvaldes izsniegto būvatļauju par tirdzniecības un biroja centra būvniecību Dzelzavas ielā. Līdz ar to būvniecības darbi tika apturēti līdz lieta izskatīšanai Administratīvajā tiesā. Abām iedzīvotājām ar Vidzemes priekšpilsētas tiesas lēmumu kā nodrošinājums zaudējumu piedziņai pat tika apķīlāti dzīvokļi, ko 2006.gada oktobrī Rīgas apgabaltiesa atcēla bez pārsūdzēšanas iespējām.

Šis jau ir otrais gadījums, kad iedzīvotāji mēģina aizstāvēt savas intereses tiesā pret apkārtējo teritoriju apbūvi. Pirmais iedzīvotāju protests bija pret Brīvības gatves 352 iekšpagalma apbūvi, kur Enesa Saburova pārsūdzēja Rīgas pilsētas būvvaldes SIA N&J izdoto būvatļauju daudzstāvu nama būvniecībai. 2006.gada jūnijā Augstākās tiesas Senāts atstāja spēkā spriedumu, kas būvatļauju atzīst par prettiesisku. Šā gada janvārī uzņēmums atsauca savu prasību pret Enesu Saburovu par zaudējumu piedziņu, kas radušies apturētās būvniecības rezultātā.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Delna; Būvvalde;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv