Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ārlietas

Tiks veicināta sadarbība ar vidēju ienākumu valstīm

Publicēts 2007-03-05 14:12:28

Samazināt palielināt tekstu

No 1. līdz 2.martam Madridē notika Spānijas valdības rīkota konference, lai diskutētu par efektīvākajiem sadarbības instrumentiem un metodēm ar vidēju ienākumu valstīm.

Konferences svarīgākie jautājumi bija saistīti ar vidēju ienākumu valstu iekļaušanu starptautiskajā tirdzniecībā, to finansiālo stabilitāti, sociālo kohēziju un demokrātisko pārvaldību. Tāpat tika pārrunāta donoru loma daudzpusējās un divpusējās palīdzības sniegšanā un veiksmīgākajiem sadarbības mehānismiem.

Vidēju ienākumu valstu sarakstā ietilpst tādas valstis kā Gruzija, Ukraina, Baltkrievija, Azerbaidžāna, Armēnija, kā arī virkne citu Āzijas, Āfrikas un Latīņamerikas valstu. Līdz ar 2005.gadu arī Latvija ir iesaistījusies palīdzības sniegšanā attīstības valstīm, kā prioritārās valstis nosakot Gruziju, Moldovu, Ukrainu un Baltkrieviju. Ņemot vērā salīdzinoši neseno Latvijas pieredzi palīdzības sniegšanas procesā, dalība konferencē sniedza ieguldījumu turpmāko aktivitāšu plānošanā attīstības sadarbības politikas jomā.

Latviju konferencē pārstāvēja Ārlietu ministrijas Ekonomisko attiecību un attīstības sadarbības politikas direkcijas valsts sekretāra vietniece Maija Manika.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Vidēju ienākumu valstis;
Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv