Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Sabiedrība un ģimene

Top Latvijas Likteņdārzs

Publicēts 2009-08-10 11:35:26

Samazināt palielināt tekstu

Likteņdārza informatīvā atbalstītāja - "Latvijas Televīzija" (LTV) 23. augustu ir nolēmusi veltīt Likteņārzam. LTV ir paredzējusi sešas tiešraides no Likteņdārza ar nosaukumu "Top Latvijas Likteņdārzs!", kurās uzrunās talciniekus un stāstīts par projektu. Tiešraides vadīs LTV žurnālisti Aija Kinca un Jānis Geste. Visas tiešraides būs redzamas arī internetā www.apollo.lv.

LTV mērķis ir plašāk iepazīstināt Latvijas sabiedrību ar Likteņdārza ideju un ikviena līdzdalības iespējām šī nacionālā projekta veidošanā, kā arī uzsvērt Likteņdārza tapšanas līdzību ar Brīvības pieminekļa celšanu 20. gadsimta 30. gados un tā atjaunošanu 2001. gadā, kas tika paveikts ar tautas ziedojumiem.

Reportāžas no „Likteņdārzā” notiekošā translēs arī Latvijas Radio 1. Latvijas Radio direktore Inese Matjišonoka: „Latvijas Radio uzrunā cilvēkus, lai veicinātu labāku dzīves kvalitāti, nodrošinot objektīvas, operatīvas un daudzveidīgas informācijas pieejamību. Likteņdārzs tiek veidots kā piemiņas vieta mūsu tautas spēka apliecinājumam. Informējot sabiedrību par Likteņdārzu, mēs ceram, ka tā kļūs arī par vietu, kur apzināties mūsu tagadējo brīvību un drošu skatu vērties nākotnē jaunu, Latvijai vērtīgu ideju piepildīšanai.

„Kokneses fonds” šajā dienā no pulksten 11 pulcēs uz talku visus savus līdzšinējos sadarbības partnerus - meža nozares pārstāvjus, Latviešu virsnieku apvienību, Latvijas politiski represēto apvienību, Latvijas Rezerves virsnieku asociāciju, robežsardzi, Jaunsardzes centru, Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolu, Vislatvijas skautu un gaidu organizāciju, korporācijas "Fraternitas Vanenica", "Lettonia", „Imeria” un RBS jaukto kori. Pasākumā piedalīses arī Valsts prezidents, Likteņdārza aizbildnis Valdis Zatlers.

„Ceru, ka ikvienam, kas iesaistījies vai iesaistīsies Likteņdārza izveidē, būs patiess gandarījums par līdzdalību šajā projektā, ko mēdzam saukt par 21. gadsimta Brīvības pieminekli. Ticu, ka ar tautas atbalstu to izdosies pabeigt līdz Latvijas valsts simtgadei – 2018. gada 18. novembrim,” vērtē šīs piemiņas vietas idejas autors, Kokneses fonda padomes priekšsēdētājs Vilis Vītols.

Vakara kulminācijā LTV ir paredzēta tiešraide no Likteņdārza improvizētās skatuves dārza amfiteātra daļā – koncerts Likteņdārzā, kurā nesavtīgi piekrituši piedalīties un ziedot savu māksliniecisko sniegumu Likteņdārzam - Raimonds Pauls, Mārtiņš Brauns, Uldis Marhilevičs, Raimonds Ozols, Raimonds Macats, Ieva Pļavniece, Raimonda Vazdika, Niks Matvejevs, Elita Veidemane, Aivars Brīze, Jānis Paukštello, Boriss Rezņiks, jauniešu grupa "Laime pilnīgā" un citi.

LTV un pārējie vadošie mediji Latvijā aicina katru palīdzēt Likteņdārzam tapt līdz Latvijas valsts 100 -gadei - 2018. gadā.

Pasākumu informatīvi atbalsta "Latvijas Radio", "Latvijas Avīze", „Diena” uzziņu dienests 1188, interneta portāls www.apollo.lv. Visas dienas garumā tiks gaidīti zvani uz ziedojumu tālruni 9000 6388. Maksa par zvanu 1 lats. 

***
„Likteņdārza” projekta īstenotājs ir Kokneses fonds, kas izveidots 2005. gadā. “Likteņdārza” mākslinieciskās un filozofiskās koncepcijas autors ir Japānas ainavu arhitekts un dzenbudists Šunmio Masuno (Shunmyo Masuno). Katram Latvijas iedzīvotājam ir iespēja piedalīties tā veidošanā, iegādājoties ziedojumu zīmes jebkurā „Latvijas Pasta” nodaļā un iemūžinot savu tuvinieku piemiņu „Likteņdārzā”. Tuvāka informācija par Likteņdārza” tapšanas gaitu un atbalstītājiem – www.liktendarzs.lv.

Vairāk par pasākumu „Likteņdārzā” 23. augustā uzziniet zvanot pa informatīvo tālruni 1188

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.Saistītās galerijas

Likteņdārzs
Atslēgvārdi: Likteņdārzs;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv