Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pasākumi, notikumi, semināri, konferences, tikšanās

Transparency International prezidente norāda uz biznesa atbildību korupcijas novēršanā

Publicēts 2007-11-05 18:23:25

Samazināt palielināt tekstu

Šodien atklājot Kanādas vēstniecības Baltijas valstī rīkoto starptautisko konferenci "Ētika demokrātijā", Transparency International prezidente Igeta Labela "Huguette Labelle" ar norādi par biznesa pienākumiem korupcijas novēršanā izraisīja plašāku domu apmaiņu konferences dalībnieku starpā. Labela norādīja, ka bieži uzņēmumi spēlē "korupcijas piegādātāju" lomu sabiedrībā un pārāk bieži uzņēmēji ar "jā" nevis protestu atbild uz kukuļu izspiešanas mēģinājumiem.

Biznesa atbildības kontekstā Igeta Labela norādīja, ka sabiedrība no saviem biznesa līderiem drīkst sagaidīt "nulles iecietības" pozīciju, bet personām, kas rīkojas ar sabiedrībai nozīmīgu līdzekļu apjomu ir pienākums piedalīties savas sabiedrības veidošanā arī ārpus sava šaurā peļņas mērķa.

TI prezidente īpaši uzsvēra būvniecības un publisko iepirkumu jomas atvērtību korupcijas riskiem. Labela norādīja, ka "publisko iepirkumu sfēra daudzās valstīs ir kļuvusi par vidi, kas liek aizmirst jēdzienu "ētika". Bet korupcija būvniecībā ir saistīta ar miljoniem latu vērtiem kukuļiem, kas sadārdzina projektus un laupa valstij līdzekļus ieguldījumiem citās sfērās. Labela atgādināja uz "ļoti konservatīviem" Pasaules bankas vērtējumiem, ka katru gadu attīstības palīdzības finansējumā korupcijas rezultātā pasaulē zudumā iet viens triljons ASV dolāru, bet Starptautiskais valūtas fonds ir norādijis, ka identiska summa tiek zaudēta naudas atmazgāšanas procesos.

Igeta Labela kā Transparency International vadītāja ir ANO globālā līguma korporatīvās sociālās atbildības valdes locekle. Viņa īpaši uzsvēra Transparency International biznesa principus kā apjomīgu un efektīvu instrumentu klāstu privātā sektora līdzdalībai pretkorupcijas darbā.

TI prezidente rītdien apmeklēs KNAB un tiksies ar tā vadību, bet plks. 15:30 Igetu Labelu pieņems Valsts prezidents Valdis Zatlers. Pēc tikšanās ir plānots preses brīfings.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Delna;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv