Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Vide un mājdzīvnieki

Trīs lauku tūrisma saimniecības saņem Zaļo Sertifikātu

Publicēts 2007-06-29 11:08:54

Samazināt palielināt tekstu

Š.g.26.jūnijā, notika Latvijas tūrisma mītņu nacionālā eko-sertifikāta "Zaļais sertifikāts" novērtējuma komisijas sēde, kuru vadīja vides ministrs Raimonds Vējonis.

Sēdē tika nolemts piešķirt nacionālo eko-sertifikātu Lauku tūrisma saimniecībām "Zaļais Sertifikāts"(turpmāk – Sertifikāts) trīs lauku tūrisma saimniecībām, kuras ir ne vien izpildījušas visus sertifikāta piešķiršanas kritērijus, bet arī var lepoties ar ko īpašu, tikai šai saimniecībai raksturīgu. Sertifikātus šīm saimniecībām tuvākajā laikā pasniegs Vides ministrs Raimonds Vējonis.

Komisijas sēdē tika nolemts piešķirt Sertifikāts:
z/s Bērziņi, Bauskas rajonā (http://www.celotajs.lv/a/labirinti/index_lv.html ), kuras saimnieki ir specializējušies dārzeņkopībā, viesiem piedāvājot apmešanos savā kempingā, interesentiem arī konsultācijas un seminārus par lauksaimniecību;
brīvdienu mājai Dzirnavnieki, Bauskas rajonā (http://www.celotajs.lv/a/dzirnavnieki/index_lv.html ), kas piedāvā lauku pirti ar slotiņām, pirtnieka pakalpojumi, medus maskas un vizināšanās ar velokartiem;
z/s Klajumi Krāslavas rajonā (http://www.celotajs.lv/a/zirgusetaklajumi/index_lv.html), kuras saimnieki profesionāli ir izveidojuši lielisku piedāvājumi tiem, kam patīk zirgi – izjādes, pārgājieni zirga mugurā, reitterapija.

Ar šo gadu Sertifikāts ir Vides ministrijas pārziņā, ir izveidota jauna ekspertu komisija Vides ministra vadībā, kas izskata pretendentu atbilstību. Tiek plānots arī valsts atbalsts ZS mītnēm.

Ar Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstu Asociācija "Lauku ceļotājs" ir aktualizējis Sertifikāta piešķiršanas kritērijus lauku tūrisma mītnēm, padarot tos precīzākus un skaidrākus lauku tūrisma uzņēmējiem un inspektoriem, un dodot iespēju arī pašiem saimniekiem vieglāk novērtēt savu darbību atbilstoši vides un dabas aizsardzībai. Veiksmīgi noritējis pirmais Sertifikāta apmācību seminārs "Praktiski padomi zaļai saimniekošanai tūrisma mītnē" 7. jūnijā Ogres rajona Turbās . Tiek plānoti nākamie apmācību semināri šī gada septembrī un oktobrī Latgalē un Kurzemē. Regulāri norit jauno Zaļā Sertifikāta pretendentu saimniecību apsekošana.

Pieteikties Sertifikāta saņemšanai var ikviens interesents. Informācija par Sertifikāta piešķiršanas kārtību, kritēriji un to skaidrojums, ziņas par semināriem, jauniem mācību materiāliem un citiem saistītiem pasākumiem, ir pieejama gan Vides ministrijas mājas lapas Zaļā sertifikāta sadaļā (www.vidm.gov.lv), gan, tāpat kā līdz šim, Sertifikāta lapā www.eco.celotajs.lv. Apsekošana un Sertifikāta piešķiršana mītnēm ir bezmaksas.

Plašāku informāciju par Sertifikāta piešķiršanu var iegūt, zvanot Dabas aizsardzības departamenta Aizsargājamo teritoriju nodaļas vadītājai Ingai Belasovai pa tālruni 67026545 vai rakstos uz e-pastu: [email protected]

www.vidm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Raimonds Vējonis; Lauku ceļotājs;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv