Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Likumi, rīkojumi, noteikumi, tiesību akti

Turpmāk atzinumu par darbnespējas lapas pagarināšanu sniegs Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija

Publicēts 2009-08-20 15:11:36

Samazināt palielināt tekstu

18.08.2009

Lai turpmāk cilvēks varētu pamatoti saņemt darbnespējas lapas pagarinājumu garāku par 26 nedēļām, Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija sniegs attiecīgu atzinumu.

Atgādinām, ka slimības pabalsta izmaksas ilgums ir samazināts no 52 līdz 26 nedēļām, ja cilvēks slimo nepārtraukti, ilgstoši.

Savukārt, ja cilvēks slimo ar pārtraukumiem, tad pamatojoties uz šo Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas atzinumu, slimības pabalsta izmaksas laiku varēs pagarināt līdz laikam ne ilgāku kā 52 nedēļas trīs gadu periodā. Tātad kopumā šis periods nevarēs būt garāks par 52 nedēļām trīs gadu periodā.

Lai saņemtu atzinumu, cilvēkam komisijā būs jāiesniedz ārstējošā ārsta nosūtījums, iesniegums un jāuzrāda personas apliecinošu dokumentu.

Līdz šim komisija neizsniedza šāda veida atzinumus, bet darbnespējas lapu ne ilgāk kā līdz 52 nedēļām pagarināja ģimenes ārsts.

Atgādinām, ka par pirmajām 10 darba nespējas dienām cilvēkam slimības naudu maksā darba devējs. Pirmo slimošanas dienu neapmaksā, par 2. un 3. darba nespējas dienu pabalstu izmaksā ne mazāk kā 75% apmērā no cilvēka vidējās izpeļņas, bet no 4. līdz 10. dienai slimības pabalstu izmaksā ne mazāk kā 80% apmērā no cilvēka vidējās izpeļņas.

No darba nespējas 11. dienas valsts piešķir un izmaksā slimības pabalstu 80% apmērā no cilvēka vidējās apdrošināšanas iemaksu algas.

www.lm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv