Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Māksla, kultūra, literatūra, izstādes un izklaide

Unas Leitānes personālizstāde Ziema.Rudens.Ziema.

Publicēts 2009-10-27 15:58:15

Samazināt palielināt tekstu

Kultūras un mākslas telpā „Siguldas tornis“, 30.oktobrī plkst.18:00 tiks atklāta gleznotājas Unas Leitānes personālizstāde Ziema.Rudens.Ziema. Tajā tiks izstādīti autores darbi, kas tapuši pēdējā gada laikā.

Izstādē redzamo darbu kopīgā iezīme – tās ir kolorītā košas ainavas. Ziemas iedvesmotajās gleznās, sniega baltais klajums kontrastē ar intensīvas krāsas koku, krūmu un spilgtiem debesu laukumiem. Šīs ainavas ir mirkļa izjūtas fiksācija, kad parasta, pat mazliet garlaicīga ainava kļūst īpaša un saviļņojoša – gaismas, gadalaiku un citu mainīgu apstākļu dēļ.  Tās stāsta par īsām un garām pastaigām, sniega dienām un skatiem pa logu.

Gleznotāja atklāj: „Tulkoju realitāti valodā, kurā domāju – gleznās. Man patīk ziema. Arī par rudeni priecājos. Tomēr gaidu ziemu.“

Izstāde būs skatāma līdz 20. decembrim piektdienās, sestdienās un svētdienās. Kultūras un mākslas telpa „Siguldas tornis“ atrodas bijušajā ūdenstornī parkā pie dzelzceļa stacijas, Siguldā, Ausekļa ielā 6.

Una Leitāne dzimusi Rīgā (1978), beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Figurālās glezniecības meistardarbnīcu pie prof. Kr. Zariņa, prof. J. Jurjāna un prof. N. Brasliņa 2004. gadā. Māksliniece jau trešo gadu dzīvo un strādā Siguldā. Una Leitāne mācījusi zīmēšanu Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā, Siguldas mākslas skolā un Latvijas Vēstniecības svētdienas skolā Maskavā.  Kā arī zīmē bērnu un mācību grāmatu ilustrācijas Apgādam Zvaigzne ABC.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv