Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts aizsardzība un bruņotie spēki

Uz Afganistānu dodas nākamā Operacionālās sadarbības padomnieku grupa

Publicēts 2009-06-25 12:13:00

Samazināt palielināt tekstu

Rīt, 26.jūnijā, Ādažu bāzē notiks nākamās Operacionālās sadarbības padomnieku grupas pavadīšanas ceremonija.

Latvijas karavīrus uz Afganistānu pavadīs valsts bruņotā spēka augstākais vadonis - Valsts prezidents Valdis Zatlers -, un Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālmajors Juris Maklakovs, kā arī citas bruņoto spēku amatpersonas un karavīru radi un draugi.

Uz operāciju rajonu padomnieku grupa dosies 30.jūnijā. Savukārt iepriekšējā grupa Latvijā atgriezīsies jūlija beigās.

Kopš pērnā gada decembra Latvijas Operacionālās sadarbības padomnieku grupa atbalsta Afganistānas Nacionālo armiju apmācību jomā un veicina apgūt un nostiprināt procedūras apmācību, plānošanas procesa organizēšanā un operāciju izpildē.

NBS virsnieki un vecākie instruktori ar starptautisko operāciju pieredzi uzrauga un koordinē viena no Afganistānas austrumos izvietotā bataljona vadības un personāla apmācību. Šī uzdevuma izpildē Latvijas karavīrus atbalstīs arī desmit ASV karavīri.

Jau ziņots, ka pēc rotācijas NATO vadītajos Starptautiskajos drošības atbalsta spēkos (ISAF) Afganistānā dienesta pienākumus Kabulā, Mazarišarīfā, Meimenā un valsts austrumu provincēs pildīs vairāk nekā 160 Latvijas karavīri, tostarp 34 karavīri no Operacionālās sadarbības padomnieku grupas.

Atbalsts Afganistānas armijas apmācībā ir noteikts par NBS starptautisko operāciju prioritāti un ir arī viens no galvenajiem NATO/ISAF uzdevumiem. Pašlaik Afganistānā darbojas vairāk nekā 50 padomnieku grupas.

www.mod.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv