Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Nodarbinātība

Uz laiku pārtrauks izmaksāt papildatalgojumu sociālajiem darbiniekiem

Publicēts 2009-05-28 14:28:03

Samazināt palielināt tekstu

26.05.2009

Ņemot vērā ekonomisko situāciju valstī, Labklājības ministrija (LM) no šī gada 1.jūlija līdz 2013.gada 1.janvārim vairs neizmaksās mērķdotāciju sociālajiem darbiniekiem, kuri strādā ar ģimenēm ar bērniem.

Šobrīd sociālie darbinieki, kuri pilnu darba slodzi strādā ar ģimenēm ar bērniem, katru mēnesi saņem 100 latus papildatalgojumu. Tomēr ņemot vērā finansējuma samazinājumu nozarei, turpmāk aptuveni 220 strādājošie sociālie darbinieki papildatalgojumu uz laiku vairs nesaņems.

To paredz šodien, 26.maijā, valdībā apstiprinātie noteikumi par valsts mērķdotāciju apmēru un nosacījumiem sociālo darbinieku amatalgu paaugstināšanai.

Noteikumi arī paredz, ka turpmāk mērķdotāciju aprēķinās par vienu sociālo darbinieku uz 5000 iedzīvotājiem pilsētās un 4000 iedzīvotājiem novados. Šis skaits ir noteikts kā mazākais iedzīvotāju skaits, lai nodrošinātu normālo darba laiku sociālajam darbiniekam darbam ar vienu sociālo grupu. Šobrīd katrā pašvaldībā jābūt vismaz vienam sociālā darba speciālistam uz 1000 iedzīvotājiem un vismaz vienam no trim sociālā dienesta darbiniekiem jābūt sociālajam darbiniekam.

Pēc 2009.gada 1.augusta katrā pašvaldībā tiks izveidots sociālais dienests, kurā strādās ne mazāk kā trīs sociālā darba speciālisti un vismaz vienam no sociālajā dienestā nodarbinātajiem būs jābūt sociālajam darbiniekam. Līdz ar to nav paredzēts, ka viens sociālais darbinieks varēs strādāt vairākās pašvaldībās.

Sociālo darbinieku skaits pašvaldībās ar katru gadu pieaug. 2008.gadā mērķdotācijas vidēji izmaksāja 210 sociālajiem darbiniekiem jeb 37 % no kopējā sociālo darbinieku skaita ar atbilstošu izglītību.

www.lm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv