Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Izglītība

Uz LU Fonda mecenātu stipendijām pieteikušies vairāk nekā 400 pretendentu

Publicēts 2010-10-18 15:04:46

Samazināt palielināt tekstu

2010./2011.akadēmiskajā gadā uz Latvijas Universitātes (LU) Fonda mecenātu stipendijām ir pieteikušies 445 pretendenti, kas ir par 10% vairāk nekā pērn. Uz vienu stipendiju vidēji pretendē pieci studenti.

Vislielākais konkurss tāpat kā gadu iepriekš ir uz LU humanitāro zinātņu studentiem paredzēto Ernesta Felsberga piemiņas stipendiju – 15 studenti uz vienu stipendiju. Liela interese ir par LU dižmecenāta Kristapa Morberga stipendiju izcilniekiem – uz katru stipendiju pretendē astoņi LU studenti. Kristapa Morberga stipendiju šogad saņems arī pieci Rīgas Tehniskās universitātes studenti un viens Daugavpils Universitātes students.

Tāpat šogad LU Fonds sadarbībā ar mecenātiem izveidojis piecas jaunas stipendijas jaunajiem pētniekiem - Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas ārpus Latvijas Rītdienas fonda stipendiju, „Ad verbum” stipendiju, Latvijas Zvērinātu notāru padomes stipendiju, Zvērinātu advokātu biroja „Sorainen” stipendiju, Jāņa Priedkalna Medicīnas zinātņu pētniecības fonda stipendiju – uz katru no tām pretendē vidēji pieci studentiem.

Šogad vairāk pieteikumu saņemts arī uz Armīna Rūša piemiņas stipendiju Latvijas augstskolu studentu un studenšu korporāciju biedriem – stipendiju cer iegūt Rīgas Tehniskās universitātes, Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes un LU studenti.

No 21.novembra līdz 3.novembrim notiks stipendiju pretendentu intervijas klātienē, lai izvēlētos atbilstošākos stipendiju ieguvējus 2010./2011. akadēmiskajā gadā. Šogad stipendijās studentu atbalstam tiks izmaksāti ap 120 000 latu.

Šajā akadēmiskajā gadā LU Fonds piedāvāja šādas stipendiju programmas:

  • LU dižmecenāta Kristapa Morberga stipendijas – izcilniekiem (sākot no 7,5 ballēm), sabiedriski aktīviem un motivētiem studentiem. 
  • Jauno pētnieku stipendijas dažādu zinātņu nozaru un fakultāšu studentiem – humanitāro, sociālo un eksakto zinātņu nozaru studentiem.
  • Korporāciju un mūža organizāciju stipendijas (Armīna Rūša piemiņas stipendija, „Lettonia” stipendija)
  • Sociālā stipendiju programma „Ceļamaize 2010 un M.M.V. Petkevičs stipendija”.

Par LU Fondu

Nodibinājums „LU Fonds” darbojas kopš 2004.gada un ir respektabla mecenātisma organizācija, kura rūpējas par izciliem, centīgiem (arī ar nepietiekamu materiālo nodrošinājumu) studentiem, pedagogiem, zinātniekiem un izglītības, zinātnes un kultūras darbiniekiem sadarbībā ar izglītību atbalstošiem mecenātiem un partneriem.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: LU Fonds;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv