Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pasākumi, notikumi, semināri, konferences, tikšanās

Vairai Vīķei Freibergai piešķirts Valsts robežsardzes augstākais apbalvojums

Publicēts 2007-06-05 17:09:57

Samazināt palielināt tekstu

2007. gada 1. jūnijā Valsts robežsardzes Apbalvojumu komisija vienbalsīgi pieņēma lēmumu piešķirt Valsts robežsardzes augstāko apbalvojumu – pirmās šķiras Atzinības krustu, Latvijas Republikas Valsts prezidentei Vaira Vīķei Freibergai.

Vaira Vīķe Freiberga savas prezidentūras laikā kopš 1999. gada pastāvīgi sekoja Valsts robežsardzes attīstībai ne tikai regulāri aicinot Valsts robežsardzes priekšnieku uz Prezidenta rezidenci, lai pārrunātu dienesta aktualitātes un problēmas, to iespējamos risinājumus, bet arī apmeklējot valsts robežu, pierobežas rajonus, pagastus. Šo tikšanos rezultātā tika paātrināta vairāku Valsts robežsardzes attīstības programmu virzība, tādējādi nodrošinot Valsts robežsardzi ar Eiropas Savienības prasībām atbilstošu infrastruktūru, mūsdienīgiem transportlīdzekļiem un modernu tehnisko aprīkojumu. V.Vīķe-Freiberga kā Valsts prezidente ar savu nerimstošo optimismu un darba sparu motivēja Valsts robežsardzes personālu godīgam un apzinīgam darbam, rosināja vēlmi godprātīgi kalpot valstij, sargājot Tēvzemes robežas.

Valsts prezidentei Vairai Vīķei Freibergai bija īpaša nozīme Valsts robežsardzes Aviācijas un Peldošo līdzekļu dienestu attīstībā, sniedzot atbalstu sekmīgai sadarbībai ar Somijas Republiku. Šīs sadarbības rezultātā Valsts robežsardze no Somijas Republikas saņēma dāvinājumā mūsdienīgu helikopteri, divus kuģus un četrus jūras patruļkuterus, kā arī atbalstu pievienošanās procesa Eiropas Savienībai laikā.

Kā Latvijas prezidente V.Vīķe-Freiberga veica lielu darbu, lai nostiprinātu Latvijas valsts robežu drošību starptautiskajā līmenī.

Ņemot vērā augstākminēto un par izcilu personīgo ieguldījumu Latvijas Republikas valsts robežas apsardzības organizēšanā un īstenošanā Valsts robežsardzes Apbalvojumu komisija 2007. gada 1. jūnijā pieņēma lēmumu par Valsts robežsardzes augstākā apbalvojuma – pirmās šķiras Atzinības krusta piešķiršanu Latvijas Republikas Valsts prezidentei Vairai Vīķei Freibergai.

Pirmās šķiras Atzinības krusts kā apbalvojums ir dibināts 2001. gadā. Līdz šim par izcilu personīgo ieguldījumu Latvijas Republikas valsts robežas apsardzības organizēšanā un īstenošanā ar pirmās šķiras Atzinības krustu ir apbalvotas tikai trīs personas.

www.rs.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Vaira Vīķe-Freiberga; Eiropas Savienība;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv