Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pašvaldības

Vairāk kā 80 Cēsu skolēniem iespēja strādāt

Publicēts 2009-07-01 11:19:58

Samazināt palielināt tekstu

30.06.2009

Pateicoties uzņēmuma ziedojumam, kopš 1.jūlija Cēsīs nodrošināta iespēja strādāt 84 skolēniem.

Jau ziņots, ka pateicoties pašvaldības finansējumam 8.jūnijā 46 Cēsu bērni un jaunieši uzsāka darbu Cēsu uzņēmumos un pašvaldības iestādēs. Šo iespēju nodrošina Cēsu pilsētas dome un Cēsu uzņēmēji. Pateicoties SIA „UNITED OILS” ziedojumam Cēsu pilsētas pašvaldības skolēnu darba vasarā organizēšanai, no 1.jūlija nodrošināta iespēja strādāt vēl 38 bērniem.

Cēsu pilsētas pašvaldība ir viena no nedaudzajām valstī, kas jau piekto gadu dod iespēju pilsētas skolu audzēkņiem vasarās strādāt un izmēģināt praksē mācību iestādēs gūtās zināšanas. Tādejādi skolu audzēkņi no 13 līdz 18 gadiem, kuru dzīvesvieta deklarēta Cēsu pilsētā, var gan lietderīgi pavadīt brīvlaiku, gan nopelnīt līdzekļus, ko tērēt pēc saviem ieskatiem.

Cēsu skolēni strādā zemnieku saimniecībā „Kliģeni”, SIA „Kom Auto”, SIA „Dzīvokļu saimniecības pārvalde”, Cēsu Vēstures un mākslas muzejā un pilsētas domē.

Skolēnu vasaras prakses mērķis ir organizēt skolēnu darbu Cēsu pilsētā no 8.jūnija līdz 25. augustam, dodot iespēju skolēniem praktiski sagatavoties konkurētspējai darba tirgū, radot iespēju apgūt nepieciešamās pamatprasmes un iemaņas. Skolēnu vasaras prakses uzdevumi ir sniegt skolēniem izpratni par profesijām un nepieciešamo zināšanu līmeni tajās, darba saturu, pienākumiem, perspektīvu, kā arī profesionāļu uzraudzībā iespēju gūt pirmo praktisko pieredzi un lietderīgi pavadīt vasaras brīvlaiku. 

Skolēnu nodarbinātību vasaras mēnešos kopš 2004.gada finansiāli atbalstīja ne tikai pašvaldība, bet arī valsts. Šī gada 27.aprīlī Labklājības ministrija informēja, ka valsts budžeta līdzekļi skolēnu nodarbinātībai vasaras brīvlaikā šogad nav paredzēti.

www.cesis.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv