Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts iestādes un politika

Valdība apstiprina funkciju audita ieteikumus Valsts ieņēmumu dienestā un ar to funkcionāli saistītās iestādēs

Publicēts 2009-08-12 00:48:23

Samazināt palielināt tekstu

11.08.2009

Otrdien, 11.augustā valdība apstiprināja funkciju audita ieteikumus Valsts ieņēmumu dienestā un ar to funkcionāli saistītās iestādes, kas paredz Valsts proves uzraudzības inspekcijas likvidāciju, dibinot valsts kapitālsabiedrību, kurai deleģēs noteiktus inspekcijas uzdevumus.

Pieņemtais valdības lēmums paredz Finanšu ministrijai līdz 30.septembrim iesniegt Ministru kabinetā nepieciešamos normatīvos aktos ieteikumu īstenošanai.

Jaunizveidotās kapitālsabiedrības no inspekcijas pārņemtie uzdevumi būs dārgmetālu, dārgakmeņu un to izstrādājumu proves noteikšana, zīmogošana, sastāva analīze, ekspertīze, kontrolanalīzes, novērtēšana un kvalitātes apliecību izsniegšana, saimnieciskās darbības vietu ar dārgakmeņiem, dārgmetāliem un to izstrādājumiem reģistrēšana, saimnieciskās darbības veicēju personisko zīmogu reģistrēšana un 1972. gada 15.novembra Konvencijas par dārgmetālu izstrādājumu pārbaudi un zīmogošanu pilnvarotās iestādes uzdevumu izpilde.

Valsts ieņēmumu dienests no Valsts proves uzraudzības inspekcijas pārņems divas funkcijas - saimnieciskās darbības veicēju, kas darbojas dārgmetālu, dārgakmeņu un to izstrādājumu jomā, uzraudzība un uzdevumi noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas jomā. Savukārt Valsts prezidenta kanceleja pārņems valsts apbalvojumu izgatavošanas organizēšanu un kontroli.

Valdības lēmums paredz līdz 2010.gada 31.decembrim izvērtēt kapitālsbiedrības uzdevumu nodošanu privātajam sektoram, pārdodot uzņēmuma kapitāla daļas un izveidojot publiskās un privātās partnerības modeli.

Lai arī Funkciju audita grupa sākotnēji bija ieteikusi pievienot Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekciju Valsts ieņēmumu dienestam, ņemot vērā iesaistīto pušu, tai skaitā spēļu biznesa pārstāvju, norādījumus par šādas rīcības radītajiem riskiem, Ministru kabinets nolēma saglabāt Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekciju esošajā statusā.

Pilns Ministru kabineta rīkojuma projekts ar pavadošajiem dokumentiem pieejams Ministru kabineta tīmekļa vietnē: http://www.mk.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv