Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Sabiedrība un ģimene

Valdība piešķir līdzekļus Alsungas traģēdijas neatliekamo izdevumu segšanai

Publicēts 2007-02-26 12:35:53

Samazināt palielināt tekstu

Ministru kabinets šodien ārkārtas sēdē nolēma piešķirt 44,7 tūkstošus latu neatliekamo izdevumu segšanai saistībā ar ugunsgrēku sociālās aprūpes centrā "Reģi".

Valdība piešķīrusi naudu bojā gājušo apbedīšanai, kā arī personīgo mantu zaudējuma atlīdzināšanai 65 izglābtajiem "Reģu" iemītniekiem. Nauda paredzēta arī psihologa pakalpojumu apmaksai bijušajiem centra iemītniekiem un darbiniekiem. No šiem līdzekļiem paredzēts iegādāties arī gultas un skapīšus citos aprūpes centros izvietotajiem cilvēkiem. Nauda plānota arī briļļu iegādei, kā arī neparedzētiem izdevumiem.

Labklājības ministrijai (LM) un Finanšu ministrijai uzdots aprēķināt, cik izmaksātu bijušajā Gudenieku pagasta bērnudārza pielāgošana aprūpes centra vajadzībām. LM ierosinājusi šīs telpas izmantot par pagaidu mītni izglābtajiem "Reģu" iedzīvotājiem. Provizoriskie LM aprēķini liecina, ka šīs izmaksas varētu sasniegt 646 tūkstošus latu.

Valdība uzdeva Finanšu ministrijai, Labklājības un Veselības ministrijai izveidot darba grupu, kurai mēneša laikā jāsniedz Ministru kabinetā iespējamos risinājumus jauna sociālās aprūpes centra būvniecībai vai esošo ēku pielāgošanai, piedāvājot potenciālās atrašanās vietas un aprēķinot būvniecībai nepieciešamās izmaksas.

Tāpat valdība uzdeva LM kopā ar Iekšlietu ministriju izstrādāt un labklājības ministrei līdz 2007. gada 1. aprīlim iesniegt Ministru kabinetā plānu ugunsdrošības stāvokļa uzlabošanai valsts sociālās aprūpes iestādēs.

LM uzdots organizēt valsts sociālās aprūpes iestāžu rīcības plānu ugunsgrēka gadījumā aktualizāciju un līdz 1. augustam organizēt valsts sociālās aprūpes iestāžu un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta kopīgas praktiskās mācības.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Reģi;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv