Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Vide un mājdzīvnieki

Valdis Dombrovskis: Eiropas Savienības noteiktais 20% piesārņojuma emisijas samazinājums galvenokārt jānodrošina lielākajiem piesārņotājiem

Publicēts 2008-05-22 18:43:21

Samazināt palielināt tekstu

2008.gada 22.maijā.

Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Valdis Dombrovskis savā uzrunā EP plenārsēdē vakardien, 21.maijā, uzsvēra, ka nedrīkst pieļaut mēģinājumus ES klimata izmaiņu politiku balstīt tikai uz jauno un arī atsevišķu veco dalībvalstu sasniegto, uzliekot tām papildus slogu, vienlaicīgi dodot atlaides lielākajiem piesārņotājiem. Lai gan Eiropas Savienības (ES) apņemšanās līdz 2020.gadam samazināt emisiju apjomu par 20% ir apsveicama, tomēr svarīgi, lai lielāko šī samazinājuma daļu nodrošinātu lielākie piesārņotāji.

Neatkarīgi no emisiju samazinājuma sadalījuma starp ES dalībvalstīm, ES daudz nesasniegs, ja nepanāks globālu vienošanos un problēmas risināšanā neiesaistīs tādas valstis kā ASV, Ķīnu, Indiju, Krieviju u.c. Šim jautājumam ir jābūt prioritāram ES ārpolitikā un klimata izmaiņu politikā, akcentē V.Dombrovskis.

V.Dombrovskis arī norāda, ka ar šo ziņojumu ES parāda, ka ir pasaules līderis cīņā ar globālo sasilšanu. Tomēr, lai noturētu globālo sasilšanu 2°C robežās, pēc pašreizējiem novērtējumiem, CO2 emisiju apjoms līdz 2050.gadam ir jāsamazina vismaz uz pusi. Šajā kontekstā nepamatoti optimistisks ir ziņojumā ietvertais apgalvojums, ka gandrīz visas ES dalībvalstis esot sasniegušas labu progresu Kioto mērķu izpildē, lai gan laika posmā no 1990.-2005.gadam 15 vecās ES dalībvalstis ir samazinājušas savu emisiju apjomu tikai par 2% un maz ticams, ka atlikušajos 5 gados tās samazinās savu emisiju vēl par 6%, lai sasniegtu kolektīvo Kioto mērķi. V.Dombrovskis uzsver, ka vienīgi fakts, ka ES jaunās dalībvalstis ir ievērojami straujāk samazinājušas emisijas un 2010. gadā šo valstu prognozētais emisiju samazinājums ir 21%, ļauj ES kopumā pretendēt uz globālā līdera statusu šajā jomā.

Vakardien, 21.maijā Eiropas Parlaments apstiprināja EP Klimatu izmaiņu pagaidu komitejas starpziņojumu "Zinātniskie pētījumi par klimata izmaiņām: rezultāti un rekomendācijas rīcībai". Ziņojumā uzsvērts, ka zinātnisko pētījumu rezultāti pierāda, ka globālā sasilšana tiešām notiek un tā ir cilvēku izraisīta. Ziņojums noraida kā zinātniski nepamatotus apgalvojumus, ka globālā sasilšana it kā nenotiekot un tās esot tikai dabīgas temperatūras svārstības.

www.valdisdombrovskis.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Valdis Dombrovskis;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv