Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Sabiedrība un ģimene

Valmierā AS „Latvenergo” Elektrības norēķinu kartes saņēmušas 230 personas

Publicēts 2010-02-24 15:18:49

Samazināt palielināt tekstu

22.02.2010

Līdz šā gada 22.februārim Valmierā AS „Latvenergo” Elektrības norēķinu kartes saņēmušas 230 trūcīgas personas.

Valmieras Sociālā dienesta vadītāja Iveta Liepiņa skaidro, ka Valmierā „Latvenergo” dāvinātās Elektrības norēķinu kartes plānots izsniegt 500 mājsaimniecībām. Katra mājsaimniecība, neatkarīgi no tā, cik trūcīgo personu tajā dzīvo, varēs saņemt vienu 500 kWh Elektrības norēķinu karti, kuras vērtība ir 37,15 lati. Karti izsniedzot, tā tiks personalizēta, tāpēc elektroenerģijas kompensāciju varēs saņemt tikai konkrētā trūcīgā mājsaimniecība, un to nevarēs nodot citai personai.

Iveta Liepiņa pastāstīja, ka kopš 9.februāra paplašināts Elektrības norēķinu karšu saņēmēju loks – tagad tās ir tiesīgs saņemt ikviens Valmieras pilsētas teritorijā dzīvesvietu deklarējis iedzīvotājs, kam piešķirts trūcīgā statuss. Sākotnēji norēķinu kartes varēja saņemt tikai divas iedzīvotāju grupas - garantētā minimālā ienākuma pabalsta saņēmēju mājsaimniecības un trūcīgās ģimenes ar bērniem, kas ar „Latvenergo” noslēgušas līgumu par elektroenerģijas piegādi. Arī šobrīd spēkā ir nosacījums, ka Elektrības norēķinu karti prioritāri var saņemt trūcīgās mājsaimniecības, kuras saņem pabalstu garantētā minimālā ienākuma nodrošināšanai, un mājsaimniecības, kurās ir nepilngadīgi bērni. Tikai tad, ja ar Elektrības norēķinu karti nodrošinātas iepriekš minētās divas grupas, šīs kartes tiek nodotas arī pārējām trūcīgām ģimenēm.

„Valmierā ir diezgan daudz trūcīgo mājsaimniecību, kas īrē dzīvojamās telpas un līgumu par elektroenerģijas piegādi noslēguši dzīvokļa vai mājas īpašnieki. Norēķinu karti var saņemt tikai AS „Latvenergo” klienti. Lai saņemtu Elektrības norēķinu karti, trūcīgajai personai jācenšas vienoties ar telpu īpašnieku par atļauju pašiem noslēgt līgumu ar „Latvenergo”. Pretējā gadījumā norēķinu karti nevaram izsniegt,” informē Iveta Liepiņa.

Lai saņemtu elektroenerģijas norēķinu karti, nepieciešama izziņa par trūcīgā iedzīvotāja statusu, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments, kā arī savs AS „Latvenergo” klienta līguma numurs. Elektrības norēķinu karšu izsniegšana trūcīgajām personām turpināsies līdz 2010.gada 31.martam.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Latvenergo, AS;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv