Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Vide un mājdzīvnieki

Valmierā jau izbūvēti vairāk nekā trīs kilometri jaunu komunikāciju tīklu

Publicēts 2007-03-13 10:55:20

Samazināt palielināt tekstu

Īstenojot Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta "Ūdenssaimniecības attīstība Austrumupju baseinos" aktivitātes "Ūdensvada un kanalizācijas tīkla paplašināšana un rekonstrukcija Valmierā " 1.kārtu, Valmierā izbūvēti jauni ūdensvada un kanalizācijas tīkli jau gandrīz 3,5 kilometru garumā.

No 13.marta ūdensvada izbūve sāksies Sloku ielā, savukārt kanalizāciju izbūvēs Mednieku un Sūnu ielās. Darbus veiks "Kalnozols celtniecība", kas plānojuši tos pabeigt maija sākumā. Autovadītājiem jābūt uzmanīgiem, jo komunikāciju izbūves laikā būs satiksmes ierobežojumi.

Jāpiebilst, ka nolūkā iepazīties ar projekta īstenošanas gaitu otrdien SIA "Valmieras Ūdens" viesosies LR Vides ministrijas pārstāvji.

Kopš gada sākuma darbi norisinās vairākos posmos, piemēram, šajās nedēļās ūdensvadu izbūvē zem ūdens Gaujā pie tilta netālu no slimnīcas. 1.kārtā, ko plānots īstenot līdz šā gada oktobrim, ūdensvada izbūve tiks veikta vairākos posmos Cēsu, Mūrmuižas, Cempu, Marijas, Grīšļu, Kauguru, Imantas, Kuršu, Viršu, Kazarmu un Upes ielās, kā arī T. Ūdera, Sēļu, A.Upīša ielas, Rubenes, Rūjas u.c. ielās. Tiks izbūvēts kanalizācijas dīķeris un spiedvads. Savukārt kanalizācija tiks izbūvēta vairākos posmos Imantas un Straupes ielās, Kuršu, Mednieku, Slokas un Rīgas ielās, kā arī Sūnu ielā, Matīšu šosejā, Kazarmu, Upes, Parka, Skolas, A.Upīša, Ezera, Pilskalna un Beātes ielās. Darbi tiks veikti arī gar 5.vidusskolu, Strautu ielā, Dārza ielā, T. Ūdera un Tālava, Pārgaujas ielu u.c. posmā. Tāpat 1.kārtā tiks rekonstruēta sūkņu stacija Rūpniecības un Strautu ielās. Savukārt 2.kārtas ietvaros - izbūvēts ūdensvads Grāvju, Ošu un Raiņa ielu posmā, kā arī izbūvēta kanalizācija Kauguru, Robežu un Āra ielu posmos. Tiks rekonstruēts kanalizācijas tīkls no Valmieras cietuma līdz Valkas ielai.

Komunikāciju tīklu izbūve projekta ietvaros sākās 2.janvārī. Ģenerāluzņēmēja "Merko Ehitus" vadībā darbus veic A/S "SCO Centrs", SIA "JS & J Ūdensmeistars", SIA "Abagars", SIA "Mārupīte - RR", SIA "Jūras Vējš", SIA "Cēsu specceltnieks", "Daugavas specserviss", "Water ser" u.c.

Ūdensvada un kanalizācijas tīklu izbūves un rekonstrukcijas 1.kārtas darbu kopējā summa ir EUR 7 733 093,31 (t.sk.18% PVN). Savukārt 2.kārtā iekļautie darbi tiks īstenoti par EUR 898 962,10 (t.sk.18% PVN). Pašvaldības un SIA "Valmieras Ūdens" līdzfinansējums šajā projektā ir 15%, pārējie darbi tiks finansēti no valsts budžeta un Eiropas Savienības Kohēzijas fonda.

Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta "Ūdenssaimniecības attīstība Austrumupju baseinos" ietvaros SIA " Valmieras Ūdens" jau saņēmis aprīkojumu neuzskaitītā ūdens samazināšanas programmai- noplūžu meklēšanas stetoskopu, digitālos mērriteni, elektroakustisko noplūžu meklētāju, portatīvo ultraskaņas plūsmas mērītāju u.c. ierīces. Projekta ietvaros šovasar sāksies arī notekūdeņu attīrīšanas iekārtu rekonstrukcija. Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētais projekts par ūdenssaimniecības attīstību Austrumupju baseinos aizsākās 2001.gadā, un tajā iesaistījušās 18 pašvaldības, kas atrodas Austrumlatvijas upju baseinu teritorijās- to vidū arī Valmiera.

85% no projekta "Ūdenssaimniecības attīstība Austrumlatvijas upju baseinos" attiecināmām izmaksām finansē Eiropas Savienība.

"Šis projekts palīdz mazināt ekonomiskāš un sociālās atšķirības Eiropas Savienības pilsoņu vidū"

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Kohēzijas fonds; Valmiera; Valmieras ūdens;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2021 PRCentrs.Lv