Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Vide un mājdzīvnieki

Valmierā Lielā talka pulcē aptuveni 500 dalībniekus

Publicēts 2009-04-20 16:26:57

Samazināt palielināt tekstu

Valmierā Lielā talka pulcējusi aptuveni 500 dalībniekus. Talkas laikā savākti aptuveni 250 m3 atkritumu, kas jau, talkai noslēdzoties, operatīvi izvesti no pilsētas noglabāšanai poligonā „Daibe”.

Lai gan talkotājus ap pl.10.00 sagaidīja slapjš sniegs un pēcāk arī krusa, tas pasākuma dalībniekus nobiedēja vien uz brīdi. Ap pl.11.00 talkotāji jau strādāja Atpūtas parkā, kā arī mežos pie pilsētas brīvdabas estrādes un Gaujas Stāvajos krastos. Pilsētnieki atkritumus vāca arī mežos un zaļajās zonās pie Dzelzs tilta, kā arī Pauku priedēs. Talkas laikā sakopta arī Kauguru nemiernieku piemiņas vieta. Zemessardzes dalībnieki sakopuši ceļa malu pieguļošai teritorijai. Talkoja arī citas organizācijas, uzņēmumi un kolektīvi. Bet kāda draugu kopa 18.aprīļa Lielo talku bija izvēlējušies kā veidu kā atzīmēt dzimšanas dienu, sakopjot Gaujas krastu pie Gaujas tilta pilsētas centrā.

Valmierā talkoja arī sportisti. Valmieras Velo vienība ievērojamas „pārvērtības” ieviesa Ozolu ielas galā aiz Kultūras centra. Savukārt basketbola komanda „Valmiera” atkritumus vāca Plostnieku ielā.

Novērojumi liecina, ka sestdienu kā talkas dienu valmierieši izmantoja, sakopjot ne viens pašvaldības noteiktās publiskās zonas, bet arī savus privātīpašumus.

Nozīmīgu atbalstu talkas norisē sniedza Valmieras uzņēmēji, kas ar dažādām tehnikas vienībām nesavtīgi iesaistījās Lielajā talkā. Piemēram, uzņēmuma „ERG Būve” kravas automašīna ne vien visas dienas garumā vēstīja par talkas norisi, bet arī palīdzēja savākt un poligonā „Daibe” nogādāt talkas atkritumus.

Talkai noslēdzoties, ap 14.00 arī SIA „Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija” sāka savākto atkritumu izvešanu no pilsētas.

Valmieras pilsētas sakopšana talku veidā turpināsies arī nākamās nedēļas. Kopumā pašvaldība noteikusi vairāk nekā 30 teritorijas, ko pēc ziemas nepieciešams sakopt. Un darbos jau pieteikušās vairāk nekā 20 iestādes, organizācijas un uzņēmumi.

Ar Lielo talku Valmierā aizsākās Pavasara akcija, kuras laikā līdz 5.maijam valmieriešiem bez maksas tiek piedāvāta koku un krūmu zaru šķeldošana, kā arī tiek organizēta lielgabarīta atkritumu bezmaksas savākšanas akcija.

Valmieras pilsētas pašvaldība pateicas visiem talkotājiem, kā arī uzņēmumiem, kas atbalstīja pasākumu. Paldies arī projekta „Pēdas” Valmieras grupas dalībniekiem par atbalstu talkas norisē.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv