Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Nodarbinātība

Valmierā plāno darba prakšu izveidi bezdarbniekiem

Publicēts 2009-08-28 16:23:03

Samazināt palielināt tekstu

25.08.2009

Valmieras pilsētas pašvaldība nolēmusi iesaistīties Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) programmā, kuras mērķis ir nodrošināt bez darba palikušiem iedzīvotājiem iztikas līdzekļus, piedāvājot tiem dažādus saimnieciska rakstura darbus pašvaldībā.

Bezdarbniekiem būs iespēja strādāt pašvaldības mazkvalificētos darbos – labiekārtošanā, sociālajā aprūpē, sabiedrisko ēku remontdarbos, meža atjaunošanā, ceļu apkopšanā u.tml. Darba praktizēšanas vietas pašvaldībā tiks veidotas uz 6 mēnešiem, bezdarbnieks pasākumā varēs iesaistīties no 2 nedēļām līdz 6 mēnešiem. Bezdarbniekus, kam beidzies bezdarbnieka pabalsts, darbam pašvaldībā rindas kārtībā norīkos NVA filiāle. Par dalību pasākumā tiks piešķirta stipendija 100 latu apmērā. Plānots, ka aktivitāte būs pieejama tuvākā mēneša laikā.

Otrdien, 25.augustā, Valmieras pilsētas pašvaldības speciālisti darba grupa pārrunāja veicamo darbu apjomu, darbu drošību, kā arī uzraudzību un kontroli. 

Ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) atbalstu un valsts budžeta (VB) līdzfinansējumu vasaras beigās Latvijā, arī Valmierā, būs pieejami vairāki atbalsta pasākumi bez darba palikušajiem. Viena no aktivitātēm ir darba praktizēšana pašvaldībā.

Jāpiebilst, ka kopējais finansējums no 2009.gada septembrim līdz 2010.gada decembrim darba prakšu nodrošināšanai pašvaldībās no ESF un VB ir 24 miljoni latu. Šajā laika periodā plānots izveidot 27 tūkstošus darba praktizēšanas vietas. Valmieras pilsētā šajā laikā plānots nodarbināt vairākus simtus bez darba palikušos.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv