Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Sports

Valmieras futbola kluba jaunā vadība lielāku uzmanību pievērsīs bērnu un jauniešu futbolam

Publicēts 2009-10-27 15:49:44

Samazināt palielināt tekstu

26.10.2009

Valmieras futbola klubā kopš septembra darbojas jauna valde, kura turpmāk nolēmusi īpašu uzmanību pievērst bērnu un jaunatnes futbola attīstībai Valmierā, lai nākotnē Latvijas futbola 1.līgā startētu spēcīga valmieriešu komanda.

Futbola kluba jaunajā valdē kopš .septembra darbojas pieci cilvēki. Valdes priekšsēdētājs un futbola kluba prezidents ir Aleksejs Loginovs, kurš klubā turpina  arī kā treneris. Kluba valdē futbola treneris Andis Ādamsons, Dāvis Sirmais ,Andrejs Miķelsons,Gints Kragliks.

Jaunā futbola kluba valde nolēmusi mainīt akcentus un vairāk atbalsta sniegt bērnu un jauniešu futbolam. Tāpat iecerēts apvienot Valmierā esošos futbola klubus – futbola klubā „Valmiera” iekļaut futbola klubu „Gauja” un „Vārpa”.

„Līdz šim šiem futbola klubiem bija jāmeklē savi treniņlaukumi. Spēlēm laukumi bija jā un par tiem bija jāmaksā. Mūsu mērķis ir padarīt Valmieras futbolu s, tādēļ futbola klubus vēlamies apvienot un vispirms atbalstīt bērnu un jauniešu futbolu. Pašlaik mūsu 1.līgas komandā ir daudz spēlētāju no Rīgas. Mērķis ir, lai mūsu 1. un 2.līgas komandā nākotnē spēlē jaunieši no futbola kluba „Valmiera” un Valmieras apkārtnes,” stāsta kluba prezidents Aleksejs Loginovs.

Viņš piekrīt uzskatam, ka stipru koku var izaudzēt, vispirms atbilstošu uzmanību pievēršot tā saknēm. Ja Valmierā būs stipri un futbolā labi trenēti bērni un jaunieši, nākotnē spēlēšanai 1. un 2.līgā būs sagatavoti spēcīgi vietējie spēlētāji.

Jau pašlaik futbola klubā trenējas jaunieši no U-7 līdz U-18 vecuma grupām. Kopumā 160 līdz 200 audzēkņi, kurus trenē četri treneri. Klubam būtu nepieciešami papildspēki, taču vietējos futbola speciālistus atrast nav viegli. 

Lai nodrošinātu bērnu un jauniešu futbolu, kā arī līdzdalību 1. un 2.līgā, kluba gada budžetam jābūt vismaz 50 000 latu. Sporta bāzes apsaimniekošana gadā izmaksā apmēram 6000 latu. Ievērojami līdzekļi nepieciešami, lai nodrošinātu transporta izdevumus nokļūšanai uz spēlēm. Turklāt dažādi turnīri un vietējie čempionāti notiek arī ziemā.

Atbalstītājiem gan nav pamata bažām, ka līdz ar pastiprinātas uzmanības pievēršanu bērnu un jauniešu futbolam, Valmiera vairs nespēlēs 1.līgā. „Bērniem ir jāredz, uz ko tiekties, tādēļ mēs meklējam atbalstītājus arī tam, lai varētu turpināt spēlēt 1.līgā arī nākamajā sezonā,” informē kluba prezidents.

Tas, vai Valmieras futbola klubs atgriezīsies Virslīgā, pirmām kārtām atkarīgs no sponsoriem. Tāpat tam nepieciešams sagatavot spēlētājus. „Ja grib iziet uz Virslīgu, tam ir nepieciešam, tas jādara pakāpeniski sagatavojot spēlētājus,” uzskata kluba prezidents. Pagaidām klubs ir šī ceļa sākumā.

Oktobrī Valmierā paredzētās spēles notiks jaunajā laukumā pie Vidzemes Olimpiskā centra. Šāds lēmums pieņemts tādēļ, lai lietaino laika apstākļu dēļ netiktu bojāts futbola kluba sporta bāzes laukums, kura uzturēšanā ieguldīts daudz līdzekļu. Jaunajā laukumā pie Olimpiskā centra vēl nav pabeigta tribīņu montāža un nav uzstādīts apgaismojums. Nākotnē, kad šie darbi būs pabeigti, arī Valmieras futbola klubs plānojis izmantot jauno laukumu.

Tuvākajā tiks atjaunota informācija kluba mājas lapā www.valmierasfk.lv. Kluba prezidents informē, ka visi interesenti un brīvprātīgie, kuriem ir iespējas un ieceres, kā palīdzēt futbola klubam, ir aicināti pieteikties, informāciju sūtot uz e-pastu [email protected] Tel.29752932(28238628)
Sporta iela-2 LV 4201

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv