Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Māksla, kultūra, literatūra, izstādes un izklaide

Valmieras Kultūras centrā notiks kaķu izstāde un buduāru šovs

Publicēts 2009-11-09 10:59:11

Samazināt palielināt tekstu

03.11.2009

14.novembrī no plkst.10.00 līdz plkst.17.00 Valmieras Kultūras centrā notiks kaķu izstāde un franču, austrumu kaķu buduāru šovs, ko organizē Latvijas kaķu mīļotāju asociācija „Mooncat”.

Asociācijas „Mooncat” prezidente Irēna Krēsle informē, ka Valmierā būs aplūkojami asociācijas biedru kaķi, kuri uzvarējuši dažādās izstādēs - Britānijas īsspalvainie, eksoti, Turcijas angori, Eiropas īsspalvainie, Devonas reksi, Persijas kaķi un citu šķirņu pārstāvji. „Pirmo gadu izstādēs piedāvājam aplūkot arī kaķu mājvietas – buduārus, kas radīti, lai kaķim sagādātu labsajūtu jebkurā situācijā. Rietumeiropas valstīs un Amerikā jau gadiem tiek pievērsta uzmanība kaķu labturības jautājumiem. Arī Latvijā arvien vairāk domājam, kā kaķim nodrošināt labsajūtu. Izstādē Valmierā varēs redzēt aptuveni 40 skaistākos un interesantākos kaķu buduārus, kas darināti no atlasa, zīda un citiem audumiem. Tajos kaķis jūtas lieliski – viņš var paslēpties no pārāk spilgtas gaismas, atpūsties spilvenos vai, piemēram, pasargāt sevi no pārlieku lielas vēja plūsmas,” saka Irēna Krēsle.

Skaidrojot bezšķirnes un šķirnes kaķa atšķirības, „Mooncat” prezidente uzsver, ka šķirnes kaķi nav agresīvi, jo ģenētiski tie nav pārmantojuši tieksmi cīnīties par izdzīvošanu – vienīgais, par ko šie kaķi cīnās ir cilvēka uzmanība un mīlestība. Tāpat šķirnes kaķi ir piemēroti dzīvošanai telpās un labāk sadzīvo ar citiem mājdzīvniekiem, piemēram, suņiem. „Jebkuras šķirnes kaķi cilvēkiem izsauc spēcīgas jūtas. Man kaķi sniedz pozitīvu jūtu gammu visas dienas garumā. Tā ir mīlestība un prieks,” atzīst Irēna Krēsle.    

Vienlaikus izstādē varēs iegūt noderīgu informāciju par kaķu kopšanu un iegādāties gandrīz visu pārstāvēto šķirņu kaķēnus. Irēna Krēsle atgādina, ka saskaņā ar Latvijas likumdošanu, kaķēnus drīkst pārdot no 2,5 mēnešu vecuma, tomēr iesaka nesteigties ar maza kaķēna iegādi. „Jo vēlāk iegādāsieties kaķēnu, jo apmierinātāki būsiet – kaķēnu būs vieglāk kopt, tas būs apmācīts un nesagādās nepatīkamus brīžus. Lai arī visbiežāk topošie kaķa saimnieki vēlas iegādāties pēc iespējas mazāku kaķēnu, iesaku nesteigties, jo kaķi var iegādāties pat gada vecumā,” saka „Mooncat” prezidente.

Jāpiebilst, ka pagājušajā gadā Latvijas kaķu mīļotāju asociācija „Mooncat” atzīmēja 20.jubileju. Asociācija apvieno aptuveni 350 biedrus, tā sastāv no Britānijas īsspalvaino, Persijas, eksotu, Siāmas, orientālo, Abesīnijas, Somālijas, Devonas reksu, Kornvolas reksu, Kanādas un Donas sfinksu, krievu zilo, skotu nokareno ausu, Burmas, meinkūnu, Baliznēzijas, Ņevas maskarādes, Sibīrijas, peterboldu, Bengālijas, Kuriļu bobteilu un citu kaķu šķirņu pārstāvju īpašniekiem.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv