Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Māksla, kultūra, literatūra, izstādes un izklaide

Valmieras Novadpētniecības muzejs organizē novadu vēstures pulciņa nodarbības

Publicēts 2009-11-09 20:00:41

Samazināt palielināt tekstu

06.11.2009

Kopš oktobra Valmieras Novadpētniecības muzejs skolēniem un ikvienam interesentam piedāvā piedalīties novadu vēstures pulciņa nodarbībās. Šobrīd pulciņā aktīvi iesaistījušies Valmieras pamatskolas un citu izglītības iestāžu audzēkņi.

Pulciņa vadītājas, muzeja vēsturnieces Regīna Valtenberga un Ingrīda Zīriņa informē, ka nodarbības norisinās reizi nedēļā. Nodarbību tematika katru reizi ir atšķirīga – skolēni var uzzināt par seno cilvēku dzīvi Zvejniekos, Latvijas valsts veidošanos, Valmieras Skolnieku rotu un Valmieras novadu Brīvības cīņās, Rīgas ielas vēsturi, spāņu deju izpildītāju Martu Alberingu, Ziemassvētku gaidīšanas un svinēšanas tradīcijām un citām tēmām.

4.novembrī skolēni apmeklēja novadu vēstures pulciņa nodarbību „Soļotājam Jānim Daliņam – 105”, lai uzzinātu vairāk par izcilo soļotāju. Sākumā pulciņa dalībnieki muzeja telpās noklausījās videolekciju par Jāni Daliņu, bet pēc tam devās ekskursijā uz J.Daliņa stadionu, kur soļotāja dzimšanas dienas priekšvakarā nolika ziedus pie J.Daliņam veltītā pieminekļa un iepazina stadiona vēsturi, kā arī apmeklēja muzeju un vēroja treniņus manēžā. Regīna Valtenberga piebilst, ka skolēni bijuši īpaši priecīgi par iespēju vērot BMX sportista Artūra Matisona treniņu.
   
Nākamā novadu vēstures pulciņa nodarbība notiks 11.novembrī, kad 5.-8.klašu un 9.-12.klašu audzēkņi varēs uzzināt par Lāčplēša dienas nozīmi, Valmieras Skolnieku rotu un Valmieras novadu Brīvības cīņās.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv