Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Bizness

Valmieras piens, AS nemainīs krējuma iepakojumu

Publicēts 2008-03-03 17:40:35

Samazināt palielināt tekstu

"Valmieras piens" arī turpmāk saglabās esošo krējuma iepakojumu, kas atbilst Ministru kabineta noteikumiem Nr. 521 "Klasifikācijas, kvalitātes un marķējuma prasības piena produktiem, saliktiem piena produktiem un piena produktu izstrādājumiem", jo tā ražotā krējuma sastāvā tiek izmantoti piena tauki.

2007.gada 31.oktobra vienošanās starp Pārtikas un veterinārā dienesta amatpersonām un krējuma ražotājiem paredz, ka sākot ar 2008.gada 1.februāri uzņēmumiem jāsāk ievērot jau četrus gadus spēkā esošie Ministru kabineta noteikumi, kas aizliedz krējuma izstrādājumu saukt par krējumu, tādējādi maldinot patērētājus un negatīvi ietekmējot konkurenci piena tirgū. Uz "Valmieras piens", AS ražoto produkciju šī vienošanās attiecas tikai kā tirgus situāciju regulējoša norma, jo "Valmieras piens" krējuma ražošanā tradicionāli izmanto pienu un tā sastāvdaļas, tai skaitā dabīgos piena taukus, kas norādīti uz produkta iepakojuma. To apliecina arī Pārtikas un Veterinārā dienesta Valmieras nodaļas vadītāja vietniece Linda Uglanova.

"Valmieras piens" ierindojas starp tiem nedaudzajiem piena pārstrādātājiem, kas krējuma ražošanā neizmanto augu taukus.

"Ir vērā ņemama atšķirība starp augu un piena taukiem. Lai veidotu stabilu emulsiju starp krējumu un augu taukiem, kā arī palielinātu viskozitāti, tai pat laikā saglabājot produkta konsistenci, šādam produktam jāpievieno emulgators, pektīns un modificētā kukurūzas ciete. Savukārt krējumam bez augu taukiem šīs piedevas nav nepieciešamas, jo dabīgās piena sastāvdaļas ir tās, kas nodrošina produktiem patīkamo pienskābo garšu," skaidro "Valmieras piens",AS ražošanas direktors Māris Cers, piebilstot, ka "augu tauku izmantošana krējuma ražošanā piena pārstrādes uzņēmumiem samazina virkni izmaksu, tas atspoguļojas arī galaprodukta cenā, ko saņem pircējs. Piena tauku izmantošana palielina ražošanas izmaksas, taču pircējs iegūst produktu no dabīgām izejvielām."

Ņemot vērā šo ražošanas procesa specifiku un tajā izmantotās produkta sastāvdaļas, uzņēmums ir tiesīgs paturēt līdzšinējo iepakojumu, jo tā marķējums pilnībā atbilst saturam.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Valmieras piens, AS;
Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv