Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Māksla, kultūra, literatūra, izstādes un izklaide

Valmieras Valsts ģimnāzija uzsāk sadarbību ar Tartu Hugo Treffner ģimnāziju (Igaunija)

Publicēts 2010-02-08 18:55:07

Samazināt palielināt tekstu

27.janvārī Valmieras Valsts ģimnāzijas 10.klases audzēkņi, kuri padziļināti apgūst vācu valodu, viesojās pie vienaudžiem Tartu Hugo Treffner ģimnāzijā (Igaunija).

Valmieras Valsts ģimnāzijas vācu valodas skolotājs Jens Grabovskis (Jens Grabowski) pastāstīja, ka uz Tartu devās skolēni, kuri nākamajos gados gatavojas iegūt starptautiski atzīto vācu valodas diplomu (DSD). „Sadarbību ar Tartu Hugo Treffner ģimnāziju uzsākām, lai pilnveidotu vācu valodas apguves metodes un iespējas. Arī ģimnāzijā Tartu skolēni var izvēlēties padziļināti apgūt vācu valodu, tādēļ abu ģimnāziju audzēkņiem tā ir laba iespēja pielietot savas zināšanas praksē. Vizītes laikā mēs igauņu skolēnus un pedagogus neklātienē iepazīstinājām ar savu skolu un pilsētu, apskatījām Tartu Hugo Treffner ģimnāziju un Tartu pilsētu. Tikšanās laikā radās ideja marta beigās Valmierā organizēt ar teātra tematiku saistītu pasākumu, kurā tiksies abu ģimnāziju audzēkņi un savstarpējā komunikācijā varēs pielietot vācu valodas zināšanas,” stāsta Jens Grabovskis.

10.klases skolniece Ilze Cekule pastāstīja, ka vācu valodu apgūst jau no 6.klases. Šajā mācību gadā ik nedēļu notiek septiņas vācu valodas nodarbības. „Mūsu vienaudžiem Igaunijā vācu valodas zināšanu līmenis bija augsts, taču mazliet neierasts šķita vācu valodas akcents. Iespējams, tas tādēļ, ka esam ļoti pieraduši pie sava vācu valodas skolotāja Jena Grabovska, kuram šī ir dzimtā valoda,” pastāstīja Ilze Cekule, piebilstot, ka viņai vācu valodas zināšanas noderēs gan ceļojumos uz Vāciju, gan arī mācībās un studijās.

Jens Grabovskis informē, ka martā tiks saņemti starptautiski atzītā vācu valodas diploma (DSD) eksāmena rezultāti, savukārt maijā notiks svinīga diplomu pasniegšana. Analizējot šā gada eksāmena uzdevumus, radusies iecere organizēt starptautiska līmeņa debates vācu valodā, kurās skolēni, īpaši 11.klašu audzēkņi, varēs attīstīt vācu valodas mutvārdu prasmes.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv