Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Prokuratūras, Valsts un pašvaldības policijas darbība

Valsts policijas darbinieki aizturējuši narkotiku dīlerus

Publicēts 2007-03-06 12:57:28

Samazināt palielināt tekstu

2007. gada 6. martā Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību birojs informē

2007.gada 28.februārī, veicot operatīvos pasākumus un izmeklēšanas darbības, Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (ONAP) darbinieki Rīgā, Paula Lejiņa ielā aizdomās par narkotisko vielu realizāciju lielā apmērā aizturēja 1981.gadā dzimušo agrāk sodīto Vadimu. un 1980.gadā dzimušo Mihailu.

Narkotiku dīleris Vadims tika aizturēts noziedzīga nodarījuma izdarīšanas – sevišķi bīstamu narkotisko vielu realizācijas brīdī. Pie viņa tika atrastas 83 ekstazī tabletes. Vēlāk, veicot sankcionētu kratīšanu Mihaila, no kura Vadims narkotiskās vielas bija iegādājies, dzīves vietā, tika izņemtas 119 ekstazī tabletes. Kopā tika izņemtas 202 ekstazī tabletes, kuru tirgus vērtība ir aptuveni 800 latu.

Pret aizturētajām personām uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 2531.panta 3.daļas, tas ir par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos un glabāšanu realizācijas nolūkā un neatļautu realizēšanu, ja tā tās izdarījusi organizēta grupa vai ja tās izdarītas ar narkotiskajām vai psihotropajām vielām lielā apmērā, par ko Krimināllikumā par šādu noziedzīgu nodarījumu paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku no astoņiem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Aizturētajām personām 2007.gada 2.martā tika piemēroti drošības līdzekļi Mihailam – apcietinājums, bet Vadimam - policijas uzraudzība.

Izmeklēšana turpinās ar mērķi noskaidrot citas noziedzīgajās darbībās iesaistītās personas.

Savukārt 2.martā Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (ONAP) darbinieki sadarbībā ar Jūrmalas pilsētas policijas pārvaldes Kriminālpolicijas biroja (JPPP KrPB) darbiniekiem, veicot speciālās operatīvās darbības, Jūrmalā, Kauguros par narkotisko vielu realizāciju lielā apmērā, noziedzīga nodarījuma izdarīšanas brīdī aizturēja 1979.gadā dzimušo Sergeju un 1972.gadā dzimušo agrāk par līdzīgiem nodarījumiem sodīto Aleksandru.

Abi aizturētie Jūrmalā nodarbojās ar narkotisko un psihotropo vielu realizāciju personu grupā lielos apmēros. Sankcionētas kratīšanas laikā Sergeja dzīves vietā tika izņemtas dažādu veidu sevišķi bīstamas narkotiskās vielas – kopumā aptuveni 92 g metamfetamīna, 3,4 g marihuānas, 1,3 g hašiša un 0,7 g heroīna.

Pret abām aizturētajām personām JPPP KrPB uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 2531.panta 3.daļas, tas ir par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos un glabāšanu realizācijas nolūkā un neatļautu realizēšanu, ja tās izdarījusi organizēta grupa vai ja tās izdarītas ar narkotiskajām vai psihotropajām vielām lielā apmērā, par ko Krimināllikumā paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku no astoņiem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Abām aizturētajām personām 4.martā piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Narkotikas; VP GKrP ONAP; JPPP KrPB;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv