Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Prokuratūras, Valsts un pašvaldības policijas darbība

Valsts policijas darbinieki aizturējuši narkotiku dīlerus

Publicēts 2007-03-15 14:43:26

Samazināt palielināt tekstu

2007.gada martā dažu nedēļu laikā, veicot operatīvos pasākumus un izmeklēšanas darbības, Jūrmalas pilsētas policijas pārvaldes (Jūrmalas PPP) Kriminālpolicijas biroja (KrPB) darbinieki Jūrmalā un Rīgā aizdomās par narkotisko vielu realizāciju aizturēja vairākas personas.

Š.g. 03.martā ap plkst.00:00 Jūrmalas PPP tika saņemta informācija, ka Majoru kultūras namā diskotēkas laikā kāds jaunietis tirgo narkotiskās vielas. Ierodoties notikuma vietā, policijas darbinieki aizturēja 1989.gadā dzimušo jaunieti, pie kura tika atrasts polietilēna maisiņš ar gaiši pelēkas krāsas tabletēm uz kurām bija piecstaru zvaigznes logo. Aizturēšanas brīdī jaunietim tika atsavinātas 97 tabletes. Ekspertīzē, kuru veica Kriminālistikas pārvaldes darbinieki, konstatēts, ka iesniegto tablešu kopējais svars ir 27,7586 grami, aktīvā sastāvdaļa ir aizliegtām sevišķi bīstamām narkotiskām vielām pielīdzināta psihotropā vielā - 3,4-metilēndioksimetamfetamīns (ekstāzi).

Par šo faktu Jūrmalas PPP uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 2531.panta 3.daļas, tas ir par darbībām, kas saistītas ar narkotisko un psihotropo vielu neatļauto izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu realizācijas nolūkā un neatļauto realizēšanu, kā arī par narkotisko vai psihotropo vielu realizāciju nepilngadīgai personai, izglītības iestādēs vai to teritorijā, restorānos, kafejnīcās, bāros, publiskās izklaides vai svētku pasākumu norises vietās, par ko Krimināllikumā par šādu noziedzīgu nodarījumu paredzēts sods – brīvības atņemšanas sods uz laiku no astoņiem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Jāpiemin, ka šī aizturēšana bija iespējama pateicoties jauniešiem, kuri apmeklēja augstāk minēto diskotēku un, pamanot narkotiku dīleri, paziņoja par to apsardzes darbiniekiem, kuri, savukārt, izsauca policijas darbiniekus.

Turpinot izmeklēšanas pasākumus, ar mērķi noskaidrot citas noziedzīgajās darbībās iesaistītās personas, š.g. 09.martā ap plkst.14:00 Rīgā, Avotu ielā Jūrmalas PPP KrPB darbinieki iepriekš minētā kriminālprocesa ietvaros aizdomās par narkotisko vielu realizāciju aizturēja 1989.gadā dzimušo jaunieti. Aizturēšanas brīdī pie jaunieša tika izņemtas narkotiskās vielas - 2877 ekstāzi tabletes. Kopējais tablešu svars ir 858,2967 grami.

Operatīvo pasākumu rezultātā šī procesa ietvaros aizdomās par narkotiku tirdzniecību tika aizturētas vēl četras 1988.-89.gados dzimušās personas.

Vienai no aizturētajām personām tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, parējām piecām - drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Jūrmalas PPP; Narkotikas;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv