Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Prokuratūras, Valsts un pašvaldības policijas darbība

Valsts policijas darbinieki turpina cīņu ar nelegālu narkotisko vielu apriti

Publicēts 2007-03-26 14:33:21

Samazināt palielināt tekstu

Aizvadītās nedēļas nogalē Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes (GKrPP) Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (ONAP) Latgales reģionālās nodaļas darbinieki sadarbībā ar Daugavpils pilsētas un rajona policijas pārvaldes (PRPP) Kriminālpolicijas un Kārtības policijas biroju darbiniekiem, veica profilaktiskus reidus sekojošos Daugavpils nakts klubos "KGB", "Banzai", "Bonus", "City Centrs", ar mērķi atklāt narkotiku nelikumīgu realizēšanu, glabāšanu un lietošanu un novērst narkotisko un psihotropo vielu izplatīšanu nakts klubos, kā arī atklāt likumpārkāpumus komercdarbībā.

Reidu rezultātā par likumpārkāpumiem narkotiku nelegālās aprites jomā tika aizturētas 22 personas, tai skaitā 7 personas saistībā ar uzsāktajiem kriminālprocesiem un 15 personas par administratīviem pārkāpumiem, par ko tika sastādīti administratīvie protokoli pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 46.panta "Par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos vai glabāšanu nelielā apmērā vai narkotisko un psihotropo vielu lietošanu bez ārsta nozīmējuma".

Tika uzsākti četri kriminālprocesi par narkotiku nelikumīgu glabāšanu un realizēšanu, kuros turpinās pirmstiesas izmeklēšana. Kopā policijas darbinieki atrada un atsavināja aptuveni 12 gramus amfetamīna un 0,5 gramus marihuānas. Atsavinātajām narkotikām nozīmētas ekspertīzes.

Reida laikā Daugavpils PRPP Kriminālpolicijas biroja ekonomikas policijas darbinieki nakts klubos konstatēja sekojošus likumpārkāpumus komercdarbības jomā – nereģistrētas ieejas biļetes un naudu bez apstiprinošiem grāmatvedības un kases dokumentiem, par ko tika sastādīti administratīvie protokoli pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 155.panta 1.daļas "Par tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas noteikumu pārkāpšanu" un 159. panta "Par izvairīšanos no nodokļu un tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas".

Tika aizturēta viena persona un sastādīts administratīvais protokols pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 171. panta "Par atrašanos sabiedriskā vietā tādā reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu".

Par narkotiku realizāciju tika aizturēta divu personu noziedzīgā grupa – 1988. gadā dzimušais vīrietis no Jēkabpils un 1986.gadā dzimusī sieviete no Daugavpils, kuri pēc policijas rīcībā esošās informācijas ir vieni no galvenajiem narkotiku piegādātajiem izplatīšanai Daugavpils nakts klubos.

Profilaktiskie reidi nakts klubos Latvijas pilsētās tiks turpināti. Aicinām komersantus, kuru komercdarbība ir saistīta ar izklaides pasākumu organizēšanu, sadarboties ar policiju, lai kopīgiem spēkiem novērstu narkotiku izplatīšanu nakts klubos un citās jauniešu izklaides vietās.

www.vp.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Narkotikas;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2021 PRCentrs.Lv