Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ārlietas

Valsts prezidents pasniedz akreditācijas vēstuli Andrejam Pildegovičam

Publicēts 2007-07-12 15:08:52

Samazināt palielināt tekstu

Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers vakar, 11.jūlijā, Rīgas pilī pasniedza akreditācijas vēstuli Latvijas ārkārtējam un pilnvarotajam vēstniekam ASV Andrejam Pildegovičam.

Prezidents atzīmēja teicamās attiecības, kādas ir izveidotas starp Latviju un ASV, uzteica aktīvo un regulāro dialogu abu valstu amatpersonu starpā un aicināja vēstnieku pielikt visas pūles, lai šī pozitīvā attīstība turpinātos. Jāuzsver, ka ASV ir Latvijas stratēģiskā partnere un sabiedrotā. Šī gada 28.jūlijā apritēs 85 gadi kopš diplomātisko attiecību nodibināšanas starp Latviju un ASV.

Valdis Zatlers īpaši ieteica veicināt valstu ekonomisko sadarbību, ASV investīciju piesaisti, kā arī aktīvi strādāt, lai panāktu bezvīzu režīmu ar ASV.

Latvijas Valsts prezidents akcentēja nepieciešamību atbalstīt mūsu tautiešus ASV, kā arī attīstīt sadarbību starp abu valstu mācību iestādēm. Tika pārrunāta prezidenta vizīte Ņujorkā un dalība ANO Ģenerālajā asamblejā septembrī.

Latvijas vēstnieks ASV Andrejs Pildegovičs pateicās prezidentam par izrādīto uzticību kļūstot vēstniekam ASV un solīja strādāt pēc labākās sirdsapziņas, lai stiprinātu saites starp Latviju un ASV.

Andrejs Pildegovičs vēstnieka pienākumus sāks pildīt jūlija beigās. Iepriekš viņš vadījis Valsts prezidenta kanceleju, bijis eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas ārpolitikas padomnieks, Ārlietu ministrijas preses sekretārs. A. Pildegovičs ārlietu dienestā ir kopš 1994.gada. Iepriekšējais Latvijas vēstnieks ASV Māris Riekstiņš vada Ministru prezidenta biroju.

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Vaira Vīķe-Freiberga; Ārlietu ministrija; Valdis Zatlers; Andrejs Pildegovičs; Māris Riekstiņš;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv