Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ārlietas

Valsts sekretāra vietnieks Edgars Skuja ar Brazīlijas kolēģi pārrunā sadarbības iespējas

Publicēts 2007-06-15 14:41:33

Samazināt palielināt tekstu

13. jūnijā Braziljas pilsētā Latvijas Valsts prezidentes Vairas Vīķes Freibergas oficiālās vizītes ietvaros Ārlietu ministrijas Valsts sekretāra vietnieks Edgars Skuja tikās ar Brazīlijas Ārlietu ministrijas Valsts sekretāra vietnieku politiskos jautājumos Evertonu Vjeivu Vargašu (Everton Vieiva Vargas).

Abu pušu tikšanās, tāpat kā Valsts prezidentes vizīte Brazīlijā, iezīmēja Latvijas un Brazīlijas dialoga aktivizēšanos un atzīmēja 85. gadadienu kopš diplomātisko attiecību nodibināšanas starp Latviju un Brazīliju.

Skujas un Vjeiva tikšanās laikā Brazīlijas puse pauda gatavību meklēt jaunas un perspektīvas sadarbības iespējas ar Latviju, veicinot sadarbību biodegvielas ražošanā, informācijas tehnoloģijās, pieredzes apmaiņā celtniecības un infrastruktūras attīstības jomā, kā arī studentu apmaiņā starp abām valstīm.

ES un Brazīlijas attiecību ietvaros puses īpaši uzsvēra I ES-Brazīlijas samita, kas plānots š.g. 4. jūlijā Lisabonā, nozīmi. Šī samita mērķis ir veicināt ES-Brazīlijas stratēģisko partnerību, kura paredz jauna līmeņa sadarbību reģionālos, globālos un tirdzniecības jautājumos.

Brazīlijas puse īpaši novērtēja Latvijas atbalstu Brazīlijai ANO Drošības Padomes reformas jautājumā.

Jāatgādina, ka Brazīlija bija to valstu vidū, kas neatzina Latvijas okupāciju un inkorporāciju PSRS. Brazīlijā dzīvo vislielākā latviešu kopiena Latīņamerikā. XX gadsimta sākumā uz Brazīliju izceļoja vairāki tūkstoši latviešu un tas ir viens no vienojošiem faktoriem abu valstu attiecībās.

Latvijai ir Goda ģenerālkonsulāts Sanpaulu pilsētā Brazīlijā un kopš 1993. gada Latvijas Goda ģenerālkonsuls Brazīlijā ir Jānis Grimbergs.

Brazīliju Latvijā pašlaik pārstāv 2006. gada 5. decembrī akreditētais nerezidējošais Brazīlijas vēstnieks Antoninu Mena Gonsalvešs, kura rezidences vieta ir Stokholma. Latvijā darbojas arī Brazīlijas Goda konsulāts un kopš 2007. gada februāra par Brazīlijas Goda konsulu Latvijā ir nozīmēts Artūrs Stikuts.

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Vaira Vīķe-Freiberga; Ārlietu ministrija;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv