Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Vide un mājdzīvnieki

Vējonis aicina Līgo svētkus nepārvērst par vardarbību pret dabu

Publicēts 2007-06-21 16:14:39

Samazināt palielināt tekstu

Vides ministrs Raimonds Vējonis pauž dziļu neizpratni par mobilo sakaru operatora "Bite Latvija" plašsaziņas līdzekļos izplatīto vizuālo reklāmu, kurā redzami līgojoši jaunieši pie ugunskura, kas iekurts kāpās. Ministrs uzskata, ka šāda reklāma iedzīvotājus netieši aicina uz pretlikumīgām un sodāmām darbībām. "Ugunskuri tādās ekoloģiski "jūtīgās" vietās kā kāpas var nodarīt būtisku kaitējumu videi, tādēļ aicinu cilvēkus būt saprātīgiem un nepārvērst Līgo svētkus par vardarbību pret dabu," teic ministrs.

Kā zināms, ugunskurus īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un jūras aizsargjoslā, proti, kāpās, drīkst dedzināt tikai īpaši iekārtotās vietās, kas saskaņotas attiecīgajā reģionālajā vides pārvaldē. Citos gadījumos par ugunskura kuršanu kāpās un citās sargājamās teritorijās vainīgās personas ir sodāmās ar līdz pat 500 latu lielu naudas sodu (juridiskās personas līdz 1000 latiem).

"Novēlu visiem Latvijas iedzīvotājiem priecīgu līgošanu, bet vienlaikus aicinu būt uzmanīgiem ar uguni, lai nenodarītu pāri paši sev, līdzcilvēkiem, ēkām un dabai," piebilst ministrs.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Raimonds Vējonis; Jāņi;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv