Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pašvaldības

Veselības ministrs atklās jauno ginekoloģijas nodaļu Kuldīgā

Publicēts 2007-03-07 14:59:24

Samazināt palielināt tekstu

8. martā tiks svinīgi atklāta Kuldīgas slimnīcas ginekoloģijas nodaļa. Simbolisko atklāšanas lenti pārgriezt aicināts veselības ministrs Vinets Veldre.

Jaunā nodaļa ar 14 gultasvietām izbūvēta Kuldīgas slimnīcas 4. stāvā vienā līmenī ar operāciju bloku, dzemdību un reanimācijas nodaļu. "Turpmāk varēsim strādāt intensīvāk," skaidro Kuldīgas slimnīcas direktors Ivars Eglītis, piebilstot, ka jaunā nodaļa darbosies integrētā sistēmā ar dzemdību nodaļu. Ginekoloģijā un dzemdniecībā vērojama visstraujākā izaugsme Kuldīgas slimnīcā. Tām abām jaunajā mājvietā 2003. gadā atklātajā slimnīcā visātrāk kļuvis par šauru. Dzemdību skaits pērn pārsniedza 400, tas turpina strauji augt. Arvien vairāk grūtnieču ne tikai no Kuldīgas, bet arī no Saldus un Liepājas rajona izvēlas mazuļus pasaulē laist Kuldīgas dzemdību nodaļā.

"Mainoties valdībām, nācās meklēt kompromisu un slimnīcas būvniecības apjomu arvien samazināt. Bet tālredzīgi zem jumta bijām paredzējuši papildu telpu, tālāk paceļot ārsienas un augstāk – jumtu," informē I.Eglītis. Kā zināms, Kuldīgas slimnīca ir pirmais stacionārs, kas ekspluatācijā nodots pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas.

Līdz šim ginekoloģiskā ārstēšana Kuldīgas slimnīca tika nodrošināta atsevišķās palātās ķirurģijas nodaļā. Tagad 12 papildus gultasvietas telpas iegūs arī ķirurģijas nodaļa.

Pērn augustā aizsāktajā ginekoloģijas nodaļas būvniecībā ieguldīti valsts piešķirtie Ls 100 000 un Ls 60 000 no Kuldīgas slimnīcas budžeta. Moderna medicīniskā aprīkojuma iegādei un telpu iekārtošanai izlietoti valsts piešķirtie Ls 40 000 un pašas slimnīcas nauda – Ls 20 000.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Vinets Veldre; Kuldīga; Ginekoloģija;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv