Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Enerģētika

Vēstniecībā Dānijā notiek seminārs par atjaunojamiem energoresursiem

Publicēts 2007-05-29 17:10:37

Samazināt palielināt tekstu

Latvijas vēstniecība Dānijā 29. un 30. maijā sadarbībā ar Dānijas Enerģijas aģentūru rīko semināru par Latvijas-Dānijas sadarbību atjaunojamo energoresursu jomā. Semināru atklās un tajā piedalīsies Saeimas priekšsēdētājs Indulis Emsis, kas Dānijā uzturas divu dienu darba vizītē. Vizītes ietvaros I.Emsim ir paredzēta tikšanās arī ar Dānijas Folketinga (parlamenta) priekšsēdētāju Kristiānu Mejdālu.

Tiks diskutēts par atjaunojamo energoresursu izmantošanas paplašināšanas iespējām, piemēram, par vēja enerģiju, biogāzes un biomasas izmantošanu, kā arī sadzīves atkritumu pārstrādi enerģijas ražošanā. Dānijai šajās nozarēs ir uzkrāta liela pieredze, un tas ir viens no šīs valsts enerģētiskās politikas stūrakmeņiem. Tiks apzinātas konkrētas abu valstu sadarbības iespējas šajā jomā.

No Latvijas seminārā vēl piedalīsies Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietniece Ilga Preimate, Vides ministrijas Klimata un atjaunojamo energoresursu departamenta direktors Valdis Bisters, kā arī Latvijas Lielo pilsētu asociācijas, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Biogāzes asociācijas un ieinteresēto Latvijas uzņēmumu pārstāvji.

Semināra dalībnieki viesosies virknē uzņēmumu, kuri elektrības un siltuma ražošanai izmanto biomasu, dabas gāzi un citus enerģijas resursus. Tiks apmeklēta Avedores kombinētā biomasas elektrostacija, pilsētu atkritumu pārstrādes uzņēmums Glostrupas pilsētā, kā arī citi uzņēmumi.

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Indulis Emsis; Ilga Preimate; Valdis Bisters; Latvijas Lielo pilsētu asociācija; Latvijas Pašvaldību savienība; Latvijas Biogāzes asociācija; Atjaunojamie energoresursi;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv