Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ārlietas

Vēstnieks Einars Semanis saņem augstu Somijas valsts apbalvojumu

Publicēts 2009-08-05 12:52:42

Samazināt palielināt tekstu

04.08.2009

Šodien, 4.augustā, Latvijas vēstniekam Somijā Einaram Semanim tika pasniegts viens no augstākajiem Somijas valsts apbalvojumiem – Somijas Baltās rozes komandiera ordenis. Ordenis tika pasniegts svinīgā ceremonijā Somijas valdības pieņemšanas namā. Pasniedzot ordeni, Somijas Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks, vēstnieks Anti Sierla norādīja, ka apbalvojums E.Semanim tiek pasniegts sakarā ar izciliem nopelniem, veicinot Somijas un Latvijas draudzību un sadarbību. Savā pateicības uzrunā E.Semanis norādīja, ka Somijas un Latvijas attiecības patiesi ir ļoti labas, dinamiskas un konstruktīvas visdažādākajā jomās. Vēstnieks pasvītroja, ka saņemtais apbalvojums ir simbolisks apliecinājums abu valstu lieliskajām attiecībām un atzinība tam lielajam darbam, ko pēdējos gados ir veikuši daudzi jo daudzi Latvijas un Somijas pilsoņi, veicinot draudzību un partnerību starp abu zemju tautām.

Svinīgajā ceremonijā un pusdienās par godu vēstniekam piedalījās Somijas parlamenta Konstitucionālās komisijas un parlamentārās sadraudzības grupas ar Latviju vadītājs Kimo Sasi, Somijas parlamenta Ārlietu komisijas vadītājs Perti Salolainens, Atlantijas padomes Somijā ģenerālsekretāre Terhi Suominena, HELCOM ģenerālsekretāre Anne Kristīne Brusendorfa, Helsinku mērs Jusi Pajunens, Kotkas mērs Henrijs Lindelofs, Pori mērs Aino-Maija Lūkonena, Ziemeļu investīciju bankas prezidents Džonijs Akerholms, Somijas Jēgeru fonda priekšsēdētājs, ģenerālmajors Sami Sihvo un brigādes ģenerālis Asko Kilpinens, kā arī augstas Somijas Ārlietu ministrijas amatpersonas, vadošo Somijas biznesa kompāniju prezidenti, lielāko pētniecības institūtu direktori, Latvijas goda konsuli Somijā, Latvijas un Somijas draudzības biedrību priekšsēdētāji, Helsinku mākslas galeriju vadītāji un Helsinku evaņģēliski luteriskās baznīcas pārstāvji.

Somijas Baltās rozes ordenis ir viens no trīs Somijas valsts ordeņiem, kurus piešķir Somijas valsts prezidents. Somijas Baltās rozes ordeni nodibināja maršals Karls Gustavs Emils Mannerheims 1919. gada 28. janvārī. Sākotnējo ordeņa vizuālo formu projektējis somu mākslinieks Aksels Gallens-Kallela.

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv