Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Bizness

VID zemniekiem prasa jaunus reģistrācijas dokumentus

Publicēts 2009-07-30 13:46:36

Samazināt palielināt tekstu

2009. gada 29. jūlijā

Pēc biedrības „Zemnieku saeima” (ZSA) biedru sniegtās informācijas Valsts ieņēmumu dienests dažviet zemniekiem par nederīgām atzīst uzņēmumu reģistrācijas apliecības, kurās norādīta uzņēmuma adrese vecajās administratīvi teritoriālajās vienībās, kas nu pēc reformas ir mainītas.

ZSA priekšsēdētājs Juris Lazdiņš stāsta: „Valsts ieņēmumu dienests klaji ņirgājas par uzņēmējiem, pieprasot jaunas uzņēmuma reģistrācijas apliecības tādēļ vien, ka notikusi reforma, un nu ir novadu sistēma. Nevērtējot situāciju pēc būtības, radīts jauns birokrātisks apgrūtinājums. Kopš 1. jūlija visi neviļus esam padarīti par likumpārkāpējiem ar nederīgiem dokumentiem. Šķiet, ierēdņi iedomājušies, ka krīzes apstākļos uzņēmējiem joprojām nav citu ko darīt, kā staigāt pa kabinetiem, tērēt savu laiku un naudu, lai kārtotu jaunus dokumentus. Kādu ļaunumu nodara uzņēmējs, uzrādot reģistrācijas apliecību, kuros jaunā novada vietā ir vecais rajona nosaukums. Jaunu dokumentu kārtošana šādā gadījumā būtu smieklīga un lieka.”

Lazdiņš pauž bažas, ka šādā veidā institūcijas un ierēdņi mēģina attaisnot savu esamību, absurdi kalpojot burtam. Vēl aizvien valsts iestādēs turpinās formāla pieeja lietām, nespējot atšķirt nozīmīgo no mazsvarīgā.

„Uzskatu, ka valdības locekļiem būtu jāizved pārrunas ar to pakļautībā esošo iestāžu vadītājiem, lai izskaidrotu, ka uzņēmējdarbības veicināšana ir vienīgais veids, kā valstij iziet no krīzes. Katrs birokrātiskais apgrūtinājums uzņēmējiem samazina nodokļu samaksas apjomu valsts budžetā. Tāpat, ja ierēdņi atkāpi attiecībā uz dokumentāciju normatīvajos aktos nav paredzējuši reformas izstrādes laikā, tā steidzami jāiestrādā tagad, un jāļauj uzņēmumiem mierīgi strādāt. Turpinot bezjēdzīgu birokrātiju, no valsts ekonomiskās krīzes ārā mēs netiksim,” tā Lazdiņš.

Atgādinām, ka valstī ar 2009.gada 1.jūliju Administratīvi teritoriālās reformas rezultātā pagastu un rajonu teritoriālās vienības ir aizstātas ar novadiem.

www.zemniekusaeima.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Zemnieku saeima;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv