Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Vide un mājdzīvnieki

Vides ministrs ar vides aktīvistiem pārrunā kāpu izbraukātāju sodīšanas jautājumus

Publicēts 2007-07-03 22:24:01

Samazināt palielināt tekstu

Šodien, 3.jūlijā, vides ministrs Raimonds Vējonis tikās ar vides aktīvistiem, lai pārrunātu jautājumus, kas saistīti ar kāpu izbraukātāju sodīšanas efektivitātes palielināšanu. Tikšanā piedalījās Valsts vides dienesta (VVD) un reģionālo vides pārvalžu speciālisti, kā arī CSDD un Iekšlietu ministrijas pārstāvji.

Tikšanās laikā vides aktīvisti vērsa atbildīgo institūciju uzmanību uz to, ka kāpu izbraukātāju sodīšanas un apkarošanas efektivitātes palielināšanai būtu nepieciešams paplašināt personu loku, kas ir pilnvarotas sodīt pārkāpējus.

Atbildīgo institūciju pārstāvji norādīja, ka drīzumā jautājums par sabiedriskajiem inspektoriem un viņiem piešķirtajām pilnvarām tiks sakārtots, to paredz jaunais Vides likums, kuru tuvākajās dienās izsludinās valsts prezidente.

Savukārt vides ministrs R.Vējonis tikšanās laikā uzsvēra nepieciešamību arī pašvaldībām aktīvi iesaistīties pārkāpēju sodīšanā. R.Vējonis norādīja, ka laba sadarbība VVD ir izveidojusies ar pierīgas teritorijā esošajām pašvaldībām, kas aktīvi līdzdarbojas pārkāpēju sodīšanā.

Pasākuma laikā VVD pārstāvji informēja, ka šogad no maija ir veiktas 95 pārbaudes piekrastē. To laikā ir sastādīti 86 protokoli, no kuriem 55 protokoli sastādīti automašīnas īpašniekam klāt neesot. Kopā šajās pārbaudēs uzlikti 2500 latu naudas sodi.

Tikšanās noslēgumā vides ministrs uzsvēra, ka daudzas lietas kāpu izbraukātāju sodīšanas kontekstā šogad ir sakārtotas, tomēr jāturpina darbs pie sistēmas uzlabošanas. Tā, piemēram, nākošgad plānots par Eiropas Savienības līdzekļiem uzstādīt par aizsargājamām teritorijām informējošas zīmes, tādējādi samazinot to pārkāpēju skaitu, kas iebrauc kāpās nezināšanas dēļ.

www.vidm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Raimonds Vējonis;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv