Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Vide un mājdzīvnieki

Vides ministrs tikšanās laikā ar Rīgas mēru pārrunā Rīgas ūdenssaimniecības attīstības projekta īstenošanas gait

Publicēts 2007-06-05 09:10:17

Samazināt palielināt tekstu

04.jūnijā, Vides ministrs Raimonds Vējonis tikās ar Rīgas mēru J.Birku un SIA "Rīgas ūdens" pārstāvjiem, lai pārrunātu jautājumus, kas saistīti ar ES Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta "Ūdenssaimniecības attīstība Rīgā, III kārta" īstenošanas gaitu.

Tikšanās laikā Vides ministrijas speciālisti informēja J.Birku un SIA "Rīgas ūdens" pārstāvjus par aptuveno izmaksu pieaugumu (sadārdzinājumu) projekta ietvaros, kā arī citiem ar projekta īstenošanu saistītiem riskiem un nepieciešamību steidzami rast alternatīvas radušās situācijas risināšanai. Rīgas domes mērs J.Birks tikšanās laikā uzsvēra, ka Rīgas domei nav papildus līdzekļu radušā sadārdzinājuma segšanai.

Tāpēc sanāksmes ietvaros tika panākta vienošanās ar SIA "Rīgas ūdens" pārstāvjiem identificēt projekta ietvaros obligāti īstenojamās komponentes, kā arī tās, kuras, iespējams, būtu aizstājamas ar citām. Vides ministrijas pārstāvji norādīja, ka viens no papildus risinājumiem varētu būt nepieciešamā finansējuma pieprasīšana no valsts budžeta līdzekļiem.

Ja papildus finansējums netiks atrasts un projektu vajadzēs pārtraukt, tiks zaudēts ES piešķirtais finansējums (netiks sasniegti projektu mērķi) un jau izlietotais būs jāatmaksā Eiropas Komisijai.

Eiropas Komisijas lēmums par atbalstu piešķiršanu projektam tika parakstīts 21.12.2005. Kopējas attiecināmas izmaksas sastāda 69 221 706 EUR, ES atbalsta procentuāla attiecība ir 85%. Eiropas Komisijas lēmumā darbu pabeigšanas termiņš ir 2009.g. 31.decembris. Ar projektu saistītie izdevumi ir attaisnojami līdz 2010.g. 31.decembrim

www.vidm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Raimonds Vējonis; SIA Rīgas ūdens;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv