Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Vide un mājdzīvnieki

Vidzemes un Zemgales reģionā peldēties aizliegts trīs, bet nav ieteicams – divās peldvietās

Publicēts 2009-08-09 12:06:34

Samazināt palielināt tekstu

07.08.2009

Šonedēļ Sabiedrības veselības aģentūra (SVA) veica peldūdens paraugu pārbaudes  81 peldvietā Vidzemes un Zemgales reģionā. Analīzes liecina, ka peldēties aizliegts Iecavas upes peldvietā „Cēsnieku līcis” (Bauskas rajonā), Lielupes peldvietā Bauskas novadā (bijušajā Mežotnes pagastā) un Lielezera peldvietā Limbažos. Savukārt peldēties nav ieteicams Odzes ezera peldvietā „Mežezers” (Pļaviņu novadā) un Daugavas upes peldvietā „Cepļi” (Skrīveru novadā).

Pēc atkārotu analīžu veikšanas Inčupes pludmalē (Saulkrastu novadā) paaugstināts mikrobioloģiskais piesārņojums tajā vairs netika konstatēts, un peldēties ir atļauts.

Atgādinām, ka līdz nākošajai paraugu ņemšanas reizei pastāv aizliegums peldēties Balupē (Balvos) un Jaunolaines ciema ūdenskrātuvē „Mežezers”, savukārt peldēties nav ieteicams Daugavas upes peldvietā (Ķekavas novadā), Buļļupes peldvietā pie Birzes ielas Rīgā, Rāznas ezera Vilkukroga peldvietā (Rēzeknes rajonā), Šūņezerā (Daugavpilī), kā arī Daugavpils rajona Veirūgnes un Koša ezerā.  

Pārbaudīto peldvietu saraksts un atrašanās vieta kartē atrodama SVA mājas lapā www.sva.gov.lv sadaļā Vides veselība.

Ūdens kvalitāte tiek pārbaudīta gan laboratoriski (pēc mikrobioloģiskajiem rādītājiem), gan vizuāli novērtējot peldvietu, īpašu uzmanību pievēršot šādiem aspektiem:
• netipiska ūdens krāsa;
• virsmas aktīvās vielas (noturīgas putas);
• peldoši un citi atkritumi ūdenī;
• naftas produkti;
• fitoplanktona aļģu (zilaļģu vai zaļaļģu) masveida savairošanās – “ūdens ziedēšana”.

SVA speciālisti atgādina: dodoties peldēties vietās, kur peldūdens kontrole nenotiek, jāpievērš uzmanība tam, vai peldvietas tuvumā atrodas objekti, kas var ietekmēt peldūdens kvalitāti (celtniecības objekti, notekūdens caurules, kanalizācijas akas, ganības u.c.). Ja peldētājs nav pārliecināts par ūdens kvalitāti, vēlams atturēties no peldēšanās vai izvairīties no sejas saskares ar ūdeni un tā norīšanas, kas var radīt risku iegūt veselības problēmas - tās lielākoties izpaužas kā kuņģa - zarnu darbības traucējumi. Vislielākais risks saslimt pēc peldēšanās piesārņotā ūdenī ir bērniem, veciem cilvēkiem un cilvēkiem ar novājinātu imūno sistēmu.

www.sva.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv