Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Vide un mājdzīvnieki

„Vienoti Zaļākai Rītdienai” aicina uzņēmējus kļūt zaļākiem

Publicēts 2009-10-13 12:50:57

Samazināt palielināt tekstu

08.10.2009

„Vienoti Zaļākai Rītdienai” aicina Latvijas uzņēmējus padarīt Latviju zaļāku un taupīt dabas resursus, atturoties no elektroenerģijas un degvielas nelietderīgas izmantošanas, samazinot siltumenerģijas, ūdens un papīra patēriņu, kā arī ievērojot citus videi draudzīgus principus ikdienā.  Ko katrs uzņēmums var darīt lietas labā? Pirmkārt, domāt un rīkoties videi draudzīgāk. Tādā veidā Jums paveras iespēja ne tikai rūpēties par vides kvalitāti, bet arī būtiski ietaupīt resursus un samazināt izmaksas par to izmantošanu.

Kā to paveikt? Projekta „Vienoti Zaļākai Rītdienai” eksperti ir izstrādājuši katram vides kritērijam atbilstošus indikatorus, lai novērtētu uzņēmuma ietekmi uz kritēriju. Indikatori palīdzēs konstatēt vides rādītāju izmaiņas noteiktā laika periodā (piemēram, gada laikā) un, rādītājus salīdzinot, ir iespēja secināt, kurās jomās ir nepieciešami uzlabojumi.  Lai novērtētu uzņēmuma ietekmi uz atbilstošo kritēriju un uzsāktu ceļu pretim zaļākai rīcībai, aicinām rīkoties šādi:
• izvēlieties sava uzņēmuma darbībai un specifikai piemērotus vides indikatorus,
• apkopojiet nepieciešamo informāciju un nosakiet indikatora vērtību,
• pārvērtējiet indikatorus regulāri un analizējiet izmaiņu iemeslus,
• izdariet secinājumus, kurās jomās nepieciešami uzlabojumi,
• iepazīstieties ar ekspertu sagatavotajiem ieteikumiem un ieviesiet tos uzņēmuma ikdienas dzīvē!

Vairāk informācijas:  http://www.zalakairitdienai.lv/uznemejiem/no-vardiem-pie-darbiem!/   Norādītajā web adresē speciāli uzņēmējiem ir atlasīti kritēriji, kas strukturēti atbilstoši uzņēmējdarbības īpatnībām. Uzņēmumiem, kas pievienojušies iniciatīvai „Vienoti Zaļākai Rītdienai”, ir iespēja pastāstīt visai Latvijai par to, kā viņi rīkojas un kādus pasākumus ieviesuši, lai uzlabotu savu ietekmi uz apkārtējo vidi un iedvesmotu arī citus uzņēmumus rīkoties zaļi!   Ilgtermiņa iniciatīva „Vienoti Zaļākai Rītdienai” uzsākta, iedvesmojoties no Jēlas Universitātes izstrādātā un starptautiski atzītā EPI indeksa („Environmental Performance Index”) rezultātiem. 2008. gadā Latvija ierindota 8. vietā starp pasaules zaļākajām valstīm, no 7. vietas atpaliekot tikai par procenta desmitdaļu! Kopīgiem spēkiem Latvijas iedzīvotāji jau šī gada laikā spēj sniegt nozīmīgu ieguldījumu vides kvalitātes uzlabošanā, lai nākamā gada reitingā Latvija ieņemtu jau 7. vietu. Aicinām katru Latvijas iedzīvotāju līdzdarboties, lai mēs kopīgi sasniegtu 1. vietu un varētu Latviju pamatoti saukt par zaļāko valsti pasaulē!  Projekts „Vienoti Zaļākai Rītdienai” uzsākts pēc AS „Latvenergo” iniciatīvas; par projekta atbalstītājiem jau kļuvuši „Arēna Rīga”, „Bizbizmare.lv”, „Dabas taka”, „Draugiem.lv”, „EuroAWK”, „Gorod.lv”, „Hc.lv”, „JCDecaux Latvija”, „Kultūras informācijas sistēmas” - „Trešais tēva dēls”, „Latvijas Radio 1”, „Liesma”, „NovoNews.lv”, „Pilseta24.lv”, „Reitingi.lv”, „Star FM” „TVNet.lv”, „Vides Vēstis”, „Ziemellatvija.lv”. Pievienoties atbalstītāju lokam ir aicināts jebkurš cilvēks vai uzņēmums, kuram rūp zaļāka Latvija! Rakstiet mums: [email protected] Savukārt mikroblogošanas vietnēs „twitter.com” un „sekoman.lv” sekotāji katru dienu var saņemt informāciju par aktuālāko kritēriju ievērošanu un savu pienesumu vides saudzēšanai.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Latvenergo, AS; Vienoti Zaļākai Rītdienai; Vide;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv