Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Vide un mājdzīvnieki

Visās Jūrmalas peldvietās atļauts peldēties

Publicēts 2009-08-01 19:53:55

Samazināt palielināt tekstu

31.07.2009

Jūrmalas peldvietās gan jūrā, gan Slokas karjerā ir atļauts peldēties – to apliecina Sabiedrības veselības aģentūras Rīgas reģionālās filiāles jaunākais pārskats par peldvietu kvalitātes monitoringa rezultātiem.

Visās Jūrmalas peldvietās – Lielupē, Bulduros, Dzintaros, Majoros, Dubultos, Pumpuros, Mellužos, Asaros, Vaivaros, Kauguros un Jaunķemeros, kā arī Slokas karjerā regulāri tiek veiktas ūdens analīzes. Tiek pārbaudīts mikrobioloģiskais piesārņojums un novērtēts ūdens vizuālais izskats.

Mikrobioloģiski tiek testēts, kāds ūdenī ir koli baktēriju un zarnu enterokoku līmenis. Savukārt vizuāli tiek konstatēts, vai ūdenim nav netipisku krāsas izmaiņu, naftas produktiem raksturīgas smakas un peldošu plēvju, vai neveidojas ilgstoši noturīgas putas. Peldūdenī nav pieļaujama zilaļģu un cita fitoplanktona aļģu „ziedēšana” vai piesārņojums ar peldošiem un citiem atkritumiem.

Tikai tad, ja visi analīžu rādītāji atbilst normai, tiek dota atļauja peldēties.

Informācija par ūdens kvalitāti, kā arī gaisa un ūdens temperatūras rādītāji ir izvietoti redzamā vietā pie glābšanas stacijām.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv