Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Informācijas tehnoloģijas, internets un telekomunikācijas, TV

Visbiežāk uzdotie jautājumi par Windows 7

Publicēts 2009-10-27 15:54:17

Samazināt palielināt tekstu

26.10.2009

No 22.oktobra visā pasaulē un arī Latvijā ir pieejama jaunās paaudzes operētājsistēma Windows 7. Tā radījusi lielu ažiotāžu gan IT speciālistu, gan ikdienas mājas lietotāju vidū. Windows 7 ir izpelnījusies atzinību par tās vienkāršo lietošanu, ātrumu un pieejamo cenu. Pirmajās dienās pēc Windows 7 paradīšanās tirgū ir radušies vairāki jautājumi gan par datoru tehniskajām prasībām, lai instalētu Windows 7, gan par tās pieejamību un cenu.

Turpinājumā ir apkopotas Microsoft pārstāvju atbildes uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem par Windows 7.

Kad Windows 7 būs pieejams Latvijā?
Windows 7 angļu un krievu valodā var iegādāties jau no 22. oktobra. Latviešu valodā veikalos tas būs pieejams no 31. oktobra.

Kāda būs Windows 7 cena? (privātajiem mājas lietotājiem)
Windows 7 būs pieejamākā operētājsistēma, kādu Microsoft jebkad ir piedāvājis. Mājas lietotājiem atjaunojuma versija būs pieejama sākot ar 30 latiem.

Kādas Windows 7 versijas būs pieejams Latviešu valodā?
Latviešu valodā būs pieejamas visas Windows 7 versijas – Home Premium, Professional, Ultimate, Enterprise.

Kā es varu zināt, vai mans dators ir piemērots, lai instalētu tajā Windows 7?
Windows 7 aizņem salīdzinoši maz datora resursu, tādēļ to iespējams uzstādīt pat vecākiem datoriem, kam ir salīdzinoši mazāki atmiņas resursi.

Ja savā datorā vēlaties lietot Windows 7, ir jānoskaidro, vai tam ir sekojoši minimālie parametri:
• 1 gigaherca (GHz) vai ātrāks 32-bitu (x86) vai 64-bitu (x64) procesors
• 1 gigabaita (GB) RAM (32-bitu) vai 2 GB RAM (64-bitu)
• 16 GB brīvas vietas cietajā diskā (32-bitu) vai 20 GB (64-bitu)
• DirectX 9 grafikas ierīce ar WDDM 1.0 vai augstāku draiveri

Vai es varu instalēt savā datorā Windows 7, ja pašlaik strādāju ar operētājsistēmu, ko nav ražojis Microsoft?
Savā datorā varat uzinstalēt Windows 7 kā atjauninājumu, ja pašlaik darbojaties ar sekojošām operētājsistēmām: Windows Vista, Windows XP, Windows 2000 Professional, Windows NT Workstation, 4.0, Windows 98 un Apple Macintosh.

Operētājsistēmas, kas nav minētas, nekvalificējas atjaunināšanai. Šajā gadījumā jums jāiegādājas pilns Windows 7 komplekts.

Kā Windows Vista pircēji var iegūt bezmaksas Windows 7 kopiju?
Klientiem, kuri sākot no 2009. gada 26. jūnija ir iegādājušies derīgu Windows Vista ar Upgrade Form, ir tiesības saņemt bezmaksas kopiju līdzvērtīgai Windows 7 versijai.

Apmaiņa attiecas tikai uz tiem klientiem, kas laikā no 2009. gada 26. jūnija līdz 22. oktobrim (ieskaitot), iegādājušies programmatūras mazumtirdzniecības versiju (nevis OEM – oriģinālais ierīces ražotājs). Pasūtījums nedrīkst būt atcelts vai atgriezts.

Vai Windows 7 ir iekļauts interneta pārlūks?

Visas Windows 7 versijas ietver jau instalētu Internet Explorer 8 tīmekļa pārlūku. Ja vēlaties izmantot citu pārlūku, to iespējams nomainīt, lejupielādējot savu izvēlēto pārlūku no izvēlētās tīmekļa vietnes.

Kad saņemšu savu Windows 7 kopiju, ja tā bija pasūtīta iepriekšpārdošanā?
Windows 7 iepriekšpārdošanā varēja pasūtīt pie Microsoft partneriem. Savu Windows 7 kopiju jūs varat saņemt sākot ar 2009. gada 22. Oktobri vai 31. oktobri, ja izvēlēta latviešu versija. Windows 7 saņemšanas laiks var būt atkarīgs no pasūtījuma veikšanas laika un pārdevēja nodrošinātā piegādes ilguma.
 
***

Kā jau ziņots, jaunākā Microsoft operētājsistēma Windows 7 ir pieejama 100 dažādās pasaules valodās – 70 valodās tā ir tulkota, bet 30 pasaules valodās veikts īpašs lokalizācijas process, iesaistot valodniekus un aktīvus datora lietotājus, kas meklējuši labākos lokalizācijas variantus datorterminiem. Arī Latvijā ir šo 30 valstu grupā: 6 mēnešu garumā nodarbinot vairāk nekā 50 vietējos ekspertus, tapusi Microsoft 7 lokalizētā versija.

Latvijā ir pieejamas četras Windows 7 versijas - Home Premium, Professional, Ultimate, Enterprise. Operētājsistēma iegādājama datortehnikas tirdzniecības vietās visā Latvijā un internetā.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.





Atslēgvārdi: Microsoft Latvia; Windows;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv