Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Informācijas tehnoloģijas, internets un telekomunikācijas, TV

Windows 7 pārspēj Hariju Poteru un kļūst par pieprasītāko preci Amazon.com vēsturē

Publicēts 2009-10-27 15:45:01

Samazināt palielināt tekstu

22.10.2009

Interneta kompānija Amazon paziņojusi, ka jaunā Microsoft operētājsistēma Windows 7 ir pārspējusi visus iepriekš sasniegtos rekordus un ir kļuvusi par visvairāk pasūtīto preci pirms tās parādīšanās tirgū. Līdz šim rekorda īpašnieks bija slavenais piedzīvojumu varonis Harijs Poters.

Amazon arī atzīmē, ka Windows 7 jau pirmajās astoņās stundās kopš tās pirmās versijas parādīšanās jūlijā tika pārdota vairāk eksemplāros nekā tās priekšgājēja Windows Vista iepriekšpārdošanā kopumā.

Amazon direktors Braiens Makbraids (Brian McBride) komentē: "Windows 7 parādīšanās pārspēja visas uz to liktās cerības, atstājot aiz sevis pat pasaules slaveno grāmatu „Harijs Poters un Nāves dāvesti”, kas līdz šim bija lielākais iepriekšpārdošanā pasūtītais produkts Amazon.co.uk vēsturē".

Jau ziņots, ka no 22.oktobra jaunākā Microsoft operētājsistēma Windows 7 ir pieejama 100 dažādās pasaules valodās – 70 valodās tā ir tulkota, bet 30 pasaules valodās veikts īpašs lokalizācijas process, iesaistot valodniekus un aktīvus datora lietotājus, kas meklējuši labākos lokalizācijas variantus datorterminiem. Arī Latvija ir šo 30 valstu grupā, jo 6 mēnešu garumā nodarbinot vairāk nekā 50 vietējos ekspertus, tapusi Windows 7 lokalizētā versija.

„Arī Latvijas tirgū Windows 7 tiek prognozēti līdzīgi panākumi. Pie mums iepriekšpārdošanai nav ievērojamas tradīcijas, tomēr datortehnikas tirgotāji informē mūs par sakāpinātu interesi gan no jaunu datoru pircējiem, gan lietotas datortehnikas īpašniekiem. Ņemot vērā, ka Microsoft ir izveidojis tirgus situācijai adekvātu cenu politiku, kas Windows 7 padara pieejamu jebkura datora īpašniekam, tas atspoguļosies arī pārdošanas rādītājos,” prognozē Microsoft Latvia vadītāja Daiga Trumpe.

Latvijas tirgū tiek piedāvātas četras Windows 7 versijas - Home Premium, Professional, Ultimate, Enterprise, katra no tām latviešu, krievu un angļu valodā. Jaunā operētājsistēma datortehnikas tirdzniecības vietās visā Latvijā un internetā ir pieejama sākot ar 30 latiem.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Microsoft Latvia; Windows;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv