Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Informācijas tehnoloģijas, internets un telekomunikācijas, TV

Windows 7 pirmā mēneša pārdošanas rezultāti arī Latvijā ievērojami pārsniedz prognozes

Publicēts 2009-12-06 18:12:44

Samazināt palielināt tekstu

02.12.2009

Pirmajā mēnesī pēc parādīšanās tirgū Windows 7 pārdošanas rādītāji pārspēj pat optimistiskākās prognozes. Microsoft Latvia apkopotā informācija liecina, ka pirmajā mēnesī pieprasījums pēc jaunās operētājsistēmas vairāk nekā 20 reizes pārsniedz ikdienas pieprasījumu. Saskaņā ar Net Applications datiem globāli Windows 7 pirmā mēneša laikā ir sasniedzis 4% tirgus daļu, samazinot Windows XP, Windows Vista un visu MAC versiju tirgus daļu attiecīgi par 1, 45%, 0,2 % un 0,16%.

Tehnoloģiju pasaulē Windows 7 izraisīja ažiotāžu jau labu laiku pirms parādīšanās tirgū, turklāt pozitīvās atsauksmes par Windows 7 pirmajām publiskotajām versijām kļuva par iemeslu sakāpinātai interesei arī Latvijā.

Šobrīd īpaši liels pieprasījums ir no individuālajiem lietotājiem, jo pirmo reizi Windows cena ir kļuvusi pieejama vairumam iedzīvotāju. Mājas lietotājiem Latvijā līdz 2009. gada 31. decembrim ir iespēja iegādāties Windows 7 atjaunojumu, sākot no aptuveni 30 latiem. Turklāt arī tehniskās prasības Windows 7 uzstādīšanai ir mazākas nekā tās priekšgājējai Windows Vista, tāpēc to iespējams uzstādīt arī uz lietotiem datoriem.

Microsoft Latvija vadītāja Daiga Trumpe: „Jaunā operētājsistēma izstrādāta, balstoties uz miljoniem patērētāju no vairāk nekā 200 pasaules valstīm atsauksmēm un ieteikumiem. Domājam, ka tieši lietotāju vēlmju īstenošana ir Windows 7 veiksmes stāsta pamatā.”

Jau ziņots, ka Windows 7 ir kļuvis par Amazon.com visvairāk iepriekšpārdošanā pasūtīto preci vēsturē, pārspējot iepriekšējo rekordistu Hariju Poteru.

Jaunās operētājsistēmas latviskā versija pieejama kopš 31. oktobra. Pirmo reizi Microsoft ir ne tikai tulkojis, bet arī iesaistījis 50 cilvēku komandu operētājsistēmas adaptēšanai Latvijas tirgum. Visā pasaulē Windows 7 lietotāji Microsoft globālajā interneta vietnē var lejupielādēt ekrāntapešu komplektus ar Latvijas dabas skatiem.

Latvijas tirgū tiek piedāvātas četras Windows 7 versijas - Home Premium, Professional, Ultimate, Enterprise, katra no tām latviešu, krievu un angļu valodā.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Microsoft; Windows;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv