Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts aizsardzība un bruņotie spēki

Zemessardze sniedz atbalstu Daugavpils jauniešu nometnei

Publicēts 2009-07-27 14:23:14

Samazināt palielināt tekstu

Zemessardzes  34.Artilērijas bataljons tradicionāli sniedz atbalstu Daugavpils pilsētas domes  Jaunatnes Lietu nodaļas organizētajai  jauniešu nometnei „Gods kalpot Latvijai”, kas no  22.līdz 31.jūlijam norisinās  bataljona mācību teritorijā Daugavpils rajona „Meža Mackevičos”. Vienības karavīri māca nometnes dalībniekiem izdzīvošanas un maskēšanās mākslu ekstremālos apstākļos, aizsardzības komunikāciju izveidi un ierīkošanu, ieroču mācību, praktisko šaušanu, militāro topogrāfiju un orientēšanos, iepazīstina ar sakaru iekārtām un māca pareizu informācijas nodošanu.

Nometnes noslēgumā notiks 15 kilometru kross pa šķēršļotu apvidu (mežs, purvs, pļavas u.c.), kura laikā jauniešu komandām nāksies rādīt apgūtās iemaņas – orientējoties pēc kartēm, atrast kontrolpunktus, kuros jāveic dažādi uzdevumi, lai uzzinātu nākamos uzdevumus, un to visu vērtē instruktori. Nāksies gan “pārvietot ievainoto”, gan “šķērsot upi”, gan “uzbrukt ienaidnieku pozīcijām”, gan “salikt rāciju un pareizi noraidīt ziņojumu uz štābu”, gan atrast ceļu uz bāzi.

Nometne ar Zemessardzes atbalstu tiek organizēta jau ceturto gadu, un tā ir  populāra Daugavpils jauniešu vidū. Šogad nometnē piedalās 12 jaunieši vecumā no 15 līdz 18 gadiem.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Zemessardze;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv